Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Siguldu pieskandinās mūzika. Koncertu ceļvedis

Kultūra
2016. gada 9. jūnijā 11:49 2016. gada 9. jūnijā 11:49
Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis" arī šogad turpina vasaras bezmaksas koncertu tradīciju Siguldas Jaunās pils dārzā – klausītāju iemīļotās muzikālās brokastis jūlija svētdienu rītos. Šīs vasaras koncerti klausītājus vedīs ceļojumā pa Latīņamerikas ritmiem, sasildīs Dienvidu saulē, aicinās uz Franciju uzdejot tango un atvedīs mājās ar tautasdziesmu.

Šīs sezonas ciklu

3.jūlijā plkst.11.00

atklās izcilu Latvijas ģitāristu kopprojekts „Akustisko ģitāru trio AG 3'o". Tā ir jaunradīta koncertprogramma, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi – Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Ģitāristu trio programmā tiks atskaņota pasaulē populāru autoru mūzika flamenko, džeza un latīņamerikas ritmos, kā arī pašu radītas kompozīcijas mūziķu aranžējumos.

Otrās koncertprogrammas „Piazzolla. Galliano. Tango." pamatā ir kamermūzika, kas balstās uz stīgu instrumentu saspēli ar akordeonu.

10.jūlija

koncertprogrammā iekļautais Artura Maskata skaņdarbs ir veltījums izcilākajai Latvijas akordeonistei Ksenijai Sidorovai, un tam līdzās – Astora Pjacollas un Rišāra Galjano mūzika tango noskaņās.

Trešā koncertprogramma, kas Jaunās pils dārzā izskanēs

17.jūlijā

– „Dienvidu stāsti", ir „Latvian Sound Quartet" – četru jaunu, talantīgu un enerģisku dāmu ierosme. Šajā koncertprogrammā skanēs saulaina mūzika no dažādām Dienvidu zemēm, Annas Veismanes īpaši šim kvartetam rakstītais jaundarbs un brazīliešu komponista Liduino Pitombeiras mūzika.

„Muzikālo brokastu" ciklu Siguldas Jaunās pils dārzā 24.jūlijā plkst.11.00 noslēgs Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku bigbends ar jaunu koncertprogrammu „Tautasdziesma", kuras veidotājs ir viens no vadošajiem lietuviešu džeza mūzikas aranžētājiem – Rimantas Giedraitis.

Pasākumos ieeja – bez maksas. Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas un rīta kafiju!

SUNSET FESTIVAL – JAMES & DAMIEN RICE

Turpinot pagājušajā gadā iesākto koncertsēriju Siguldas pilsdrupu estrādē, “L Tips Agency” arī šajā vasarā piedāvās izsmalcinātas, mūsdienīgas mūzikas baudījumu saulrietā – “Sunset festival”, kura ietvaros Siguldā 3.jūlijā uzstāsies īru dziesminieks Demjens Raiss, bet 6. jūlijā – britu alternatīvā roka grupa “James”.

Demjens Raiss  ir īru folka un indīroka dziesminieks un producents, kas pazīstams ar savām balādēm, kuras izmantotas arī virknē filmu un seriālu. Viņš vienlīdz labi pārvalda klaviespēli, ģitāru, klarneti un perkusijas instrumentus. Karjeras laikā Demjens Raiss izdevis trīs albumus, kuru koptirāža pārsniedz trīs miljonus. Debijas albums “0” (2001) nokļuva Lielbritānijas topa 8.vietā, bet “9” (2006) ieguva Zelta stusu Lielbritānijā. Jaunākais Demjena Raisa albums “My Favourite Faded Fantasy” iznāca 2014. gadā un saņēma pozitīvas kritiķu un klausītāju atsauksmes.  

Britu alternatīvā roka grupa “James” dibināta 1982.gadā Mančestrā. Savu karjeru grupa īpaši veiksmīgi attīstīja 90.gados un turpina arī mūsdienās, izdodot jaunus, pieprasītus ierakstus. Vairākās valstīs, piemēram, dzimtajā Lielbritānijā un ASV, “James” ieguvuši kulta grupas statusu. Līdz šim grupa izdevusi 12 studijas albumu, virkni koncertu un DVD albumu, kā arī četras izlases, kas kopā pārdotas vismaz 25 miljonu tirāžā. Šī gada 18.martā iznāca grupas jaunākais studijas albums “Girl At The End Of The World”.

Biļetes pieejamas " Biļešu serviss " tirdzniecības vietās.

OPERMŪZIKAS SVĒTKI

No 29.jūlija līdz 31.jūlijam gleznainā Siguldas pilsdrupu estrāde un Siguldas pils komplekss kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – XXIV Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus.

Siguldas Opermūzikas svētku apmeklētājiem šovasar būs iespēja apmeklēt izcilus opermūzikas koncertus:

•    Piektdien, 29.jūlijā, plkst.19.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks svētku atklāšanas koncerts, kurā piedalies solisti Dināra Rudāne, Irma Pavāre, Miervaldis Jenčs, Juris Ādamsons, Marta Sudraba un Gints Bērziņš.

•    Sestdien, 30.jūlijā, plkst.15.00 ikviens aicināts apmeklēt koncertu “Jaunie talanti” Siguldas Jaunās pils dārzā.

•    Sestdien plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks krāšņs Dž.Verdi operas “Masku balle” brīvdabas oriģināliestudējums. Lomās: Barbara Havemane (Francija), Jānis Apeinis, Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis, Andžela Goba, Kristīne Gailīte, Rihards Mačanovskis, u.c. Diriģents: Vladimirs Kiradžijevs, režisors: Edmunds Freibergs, scenogrāfs: Aigars Ozoliņš. Kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa.

•    Svētdien, 31.jūlijā, plkst.13.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Garīgās mūzikas koncerts.

•    Savukārt plkst.18.00 – Galā koncerts “Marina Rebeka Siguldā” Siguldas pilsdrupu estrādē. Koncertā piedalās: Marina Rebeka (Latvija), soprānu trio no Itālijas “Appassionante”, Filips Do (Francija) un Latvijas operas mākslinieki Margarita Vilsone, Kalvis Kalniņš, Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Irma Pavāre u.c. Diriģents: Atvars Lakstīgala. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Biļetes pieejamas „ Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

SKAŅU UN GARŠU FESTIVĀLS

Sestdien, 13.augustā, no plkst.16.00 līdz pusnaktij Siguldas Jaunās pils dārzā norisināsies Latvijā pirmais Skaņu un garšu festivāls, kurā notiks pašmāju un ārzemju mūziķu koncerti, kā arī daudzveidīgas gastronomiskas aktivitātes.

Tas būs pasākums, kur cilvēki svinēs dzīvi labā noskaņojumā, kompānijā un skaistā vidē. Festivāla koncepts ir apvienot trīs, iespējams, svarīgākās cilvēka maņas: sadzirdēt, izgaršot un saredzēt. Gaisā virmojot dārza svētku gaisotnei, festivāla apmeklētāji tiks lutināti un izglītoti gan ēdiena, gan mūzikas baudīšanā.

Sadzirdi. Uz festivāla skatuves kāps world music Latvijas un pasaules meistarīgākie mūziķi: „Latvian Voices” (LV) ar savu jaunāko programmu „Pāri robežām”, ekstravagantie mūzikas revolucionāri „Rupa & the April Fishes” (ASV), Rihards Zaļupe un Raimonds Petrauskis (LV) ar speciāli Skaņu un garšu festivālam Siguldā radītu programu „Vasaras Atmosfēras”, kā arī mūzikas stilu nojaucēji „Future Folk Orchestra” (LV). Muzikālā programma tiks papildināta.

Izgaršo. Festivālā liels akcents tiks likts arī uz gardēdību. Festivāla rīkotāji īpaši piedomās, lai apmeklētājam būtu iespēja ne tikai labi ieturēties, bet arī izbaudīt pārsteidzošus garšu salikumus, ēdienu tekstūras un iegūt jaunu ēdienu gatavošanas pieredzi Latvijas pavāru un garšu ekspertu sniegumā. Šī gada tēma – daba šķīvī (wild on the plate) ļaus izbaudīt vasaras beigu dabas bagāto piedāvājumu. Par apmeklētāju garšas kārpiņām rūpēsies Aija Gabrāne („Mālpils muižas restorāns”), Ēriks Dreibants („Restorāns 3”), Artūrs Taškāns („Rocket Bean Roastery”), savukārt dzērienus pasniegs un par dzērienu un ēdienu saderību izglītos „Valmiermuižas alus” un Aigars Ruņģis, „Abavas sidrs” un vīndaris Mārtiņš Barkāns, dabīgais minerālūdens „Aqualar pH 9+” un ūdens someljē Dans Grasmanis.

Saredzi. Pateicoties Siguldas krāšņajai ainavai, pils dārza svētku atmosfēra un noformējums vizuāli papildinās garšas un skaņas baudījumu un ļaus apmeklētājiem ceļot sajūtu ceļojumā. Teritoriju rotās gaismas virtenes, dabīgi materiāli, „ēdamas” dekorācijas un daudz kas cits. Triju sajūtu baudīšana notiks dažādās zonās – piknika, lounge, stāvgaldu, long table, cafe. Par dekorācijām un atmosfēru rūpēsies „Cherry Picking DECO”.

Biļetes pieejamas „ Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās.

THE SOUND POETS KONCERTI

26.augustā un 27.augustā notiks populārās grupas “The Sound Poets”.

Grupa sākotnēji plānojusi tikai vienu koncertu – 27.augustā, bet, tā kas raiti izpārdots, izsludināts papildkoncerts.

Biļetes pieejamas „ Biļešu Serviss ” tirdzniecības vietās.

Regīna Zommere/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 65
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 16
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 22
Pievienot komentāru