Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ieeja visos pasākumos bez maksas. 23. un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā bez maksas.

Rīga aicina uz ielīgošanas pasākumiem un Līgo svētku svinēšanu krastmalā un Dzegužkalnā 6

Runā Rīga
2016. gada 9. jūnijā 17:29 2016. gada 9. jūnijā 17:29
Sagaidot Līgo svētkus, jau no 18. jūnija Rīgas kalnos, dārzos, parkos, pie kultūras centriem un citviet notiks ielīgošanas pasākumi, tajā skaitā tradicionālais pasākumu cikls „Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”. 22. jūnijā visus gaidīs „Zāļu tirgus” Doma laukumā, bet 23. jūnijā 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā varēs baudīt mūsdienīgu vai tautas tradīcijās veidotu Līgo svētku programmu.

Ielīgošanas pasākumi Rīgā

:

Plašākais 18. jūnija ielīgošanas pasākums „Sauli pinu vainagā” no plkst. 18.00 līdz 23.00 norisināsies pie Kultūras centra „Imanta” folkloras pazinēju Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā. Grupa „Jauno Jāņu orķestris” un deju kolektīvi rūpēsies par jautru noskaņu, darbosies vainagu pīšanas darbnīca, degs Jāņu ugunskurs, un grupa „Tālbraucēji” aicinās dejotājus uz zaļumballes laukuma.

Nākamajās dienās, no 19. līdz 22. jūnijam, Jāņu ieskandināšana ar dziesmām un dančiem notiks Grīziņkalna parkā, Dzegužkalna estrādē, Bastejkalnā, Ķengaraga parkā, Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, kā arī Kultūras centra „Iļģuciems” un Brīvības gatves 266 pagalmos.

19. jūnijā Dzegužkalna estrādē no plkst. 17.00 līdz 19.00 pulcēsies „Rīgas danču kluba” dejotāji. Pasākumu vadīs Ilga Reizniece un Valdis Putniņš.

20. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 20.00 VEF Kultūras pils tautas mākslas kolektīvi pasākumā „Lai līgojam, lai svinam” visus laipni aicina uz Brīvības gatves 266 pagalmu. Programmā dziesmas, dejas un jautras rotaļas.

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā ar kapelas „Kaktu balles muzikanti” un grupas „Tautumeitas” piedalīšanos 21. jūnijā Jāņus ielīgos no plkst. 19.00 līdz 22.00.

Zāļu vainagu darbnīca un lietišķās mākslas meistaru amata prasmju demonstrējumi 22. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 20.00 būs Kultūras centrā „Iļģuciems”, bet lustīga dejošana un dziedāšana zaļumballē kopā ar mūziķi Ivaru Auzānu sāksies plkst 18.00 un ilgs līdz plkst. 20.00 kultūras centra pagalmā.

Jāņuzāles, gardumi Līgo svētku galdam, lietišķās mākslas izstrādājumi, danči un dziesmas – tas visas dienas garumā no plkst 9.00 līdz 19.00 būs pieejams Doma laukumā tradicionālajā „Zāļu tirgū”.

Līgo svētki Rīgā

:

Kad vainagi būs sagatavoti, līgotnes iemācītas un deju soļi iemēģināti, 23. jūnijā jau no plkst. 17.00 visu paaudžu rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti ierasties 11. novembra krastmalā, lai pie tradicionāli izvietotiem Rīgas ugunskuriem līdz rīta gaismai baudītu pasākuma „Līgosim krastmalā” programmu un cienātos gan ar līdzi paņemtiem, gan uz vietas iegādātiem cienastiem.

Visu vakaru ar līgotājiem kopā būs un līgo tradīcijas atgādinās DJ Kaspars Zaviļeiskis, Ketija Šēnberga un Intars Rešetins.

Plkst. 21.30 sāksies galvenais notikums – muzikāls uzvedums „Reiz Jāņu naktī”, kurā piedalīsies Agnese Rakovska, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Kristaps Rasims, Olga Rajecka, Normunds Rutulis, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Mārtiņš Ruskis un Dzintris Kolāts.

Pasākuma „Līgosim krastmalā!” programmā būs skatāms arī TDA „Līgo” deju uzvedums „Īsa bija Jāņu nakts”, notiks dejas latviešu estrādes zelta klasikas ritmos ar grupu Kristapa Krievkalna vadībā un solistiem Gintu Krievkalni, Mārtiņu Ruski, Modri Laizānu, Gati Ivanu, kā arī Rīgas zaļumballe, kurā muzicēs grupa „Apvedceļš”. Kad norietēs saule, krastmalā īpašā rituālā tiks iedegti Rīgas ugunskuri. Pasākums noslēgsies ar saules sagaidīšanu plkst. 4.30.

Dzegužkalnā, kas jau no senākiem laikiem ir iemīļota līgošanas vieta, Jāņubērnus 23. jūnijā plkst. 20.00 kopā aicinās un svētkus tradicionāli atklās un vadīs Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Vispirms rīdziniekus vareni aplīgos kurzemnieces – Liepājas aktrišu folkloras apvienība „Atštaukas”, tad skanēs līgotnes un Jāņu dziesmas Ilgas Reiznieces un postfolkloras grupas „Iļģi” izpildījumā. Lai svētki izdotos īsteni lustīgi, kopā ar Valdi Putniņu un „Rīgas Danču kluba” dalībniekiem ikviens varēs apgūt arī latviešu rotaļas un dančus.

Pateicoties Dzegužkalna plašajai teritorijai un skaistajai videi, par īpašu notikumu Līgo svētkos vienmēr top Jāņu uguns rituāls: ugunsrata, pūdeles un Jāņuguns iedegšana lielajā ugunskurā. Kad saules gaisma būs pārtapusi Jāņugunī un pusnakts sagaidīta, ar goda apli un ozollapu vainagiem godināti tiks arī klātesošie Jāņi. Tumsu skanīgi un gaiši aizvadīt palīdzēs Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”, kā arī Ēriks Zeps un postfolkloras grupa „Rikši” no Rēzeknes, bet Jāņu rītu Dzegužkalnā šogad ierībinās dūdu un bungu grupu „Auļi”.

Uzskaitītie pasākumi ir tikai daļa no plašās ielīgošanas un līgo pasākumu programmām, kas pilnībā atrodamas interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, bet drukātā formātā Rīgas kultūras centros, apmeklētāju pieņemšanas centros un tūrisma informācijas centros.

Ieeja visos pasākumos bez maksas. 23. un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā bez maksas.

Papildu informācija: www.kultura.riga.lv

Ielīgošanas un Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņa ir normāls bērns. Norvēģijas princese Ingrida Aleksandra svin 14. dzimšanas dienu 11
Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 24
Olimpiskajās spēlēs nedrīkst piedalīties arī Krievijas labākais biatlonists, slēpotājs un vairāki hokejisti 43
Skatīt visus komentārus