Grāmata vērš uzmanību arī uz enerģētikas risinājumu ilgtspējību, nenoplicinot energoresursus un saglabājot to izmantošanas iespējas arī nākamajām paaudzēm.

Atvērta jauna grāmata par siltumapgādes optimizāciju

Ziņas
2016. gada 9. jūnijā 18:25
Ceturtdien, 9. jūnijā, Rīgas domē tika atvērta jauna grāmata „Siltumapgādes optimizācija. Problēmas un risinājumi pašvaldību administratīvajās teritorijās”, kuras autori ir Maija Rubīna un Aivars Cers. Grāmata tapusi Fizikālās enerģētikas institūta vadībā sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA), Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas energouzņēmumiem.

Grāmata sniedz ieskatu par jau notikušajām un plānotajām izmaiņām siltumapgādē, ieviešot inovatīvas un viedas tehnoloģijas, kas ievērojami paaugstina energoefektivitāti un ļauj aktīvi risināt vienu no galvenajām ar enerģētiku saistītajām problēmām – siltumnīcefektu izraisošo gāzu samazināšanu globālo klimata pārmaiņu novēršanai. Grāmata vērš uzmanību arī uz enerģētikas risinājumu ilgtspējību, nenoplicinot energoresursus un saglabājot to izmantošanas iespējas arī nākamajām paaudzēm. Tāpat tajā uzsvērts, ka mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā jāpievērš lielāka uzmanība energoapgādes drošumam.

Grāmata paredzēta plašam interesentu lokam, tostarp koledžu un augstskolu studentiem, zinātniekiem, likumdevējiem un pašvaldību deputātiem, valsts un pašvaldību pārvaldes struktūru darbiniekiem, enerģētikas jomas speciālistiem un darbiniekiem, daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem, dzīvojamo un sabiedrisko ēku energopārvaldniekiem, kā arī iedzīvotājiem ar siltumapgādi saistīto jautājumu izzināšanā un risināšanā.

Grāmata tika atvērta ES starptautiskā projekta „INFINITE Solutions” ietvaros notiekošā semināra „Inovatīvi risinājumi siltumapgādes optimizācijai pašvaldībās” laikā.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Lita Krone/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 174
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 17
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 8