Austrumu slimnīcas ārstu skandāla lietā daļa liecinieku jau miruši. VIDEO 18

Ziņas
2016. gada 9. jūnijā 21:59
Kamēr Belēviča gadījumu aicina izmeklēt pēc iespējas ātrāk, cita lieta par līdzīgu rindas apiešanu jau nonākusi prokuratūrā. Un tā ir lieta 17 sējumos, kuras pilnīgu izskatīšanu apgrūtina fakts, ka daļa liecinieku jau ir miruši.

Tā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurore Dace Kunce komentē savu šīs vasaras smagāko darbu – krimināllietu pret septiņiem Rīgas Austrumu slimnīcas medicīnas darbiniekiem, kuriem jau celtas apsūdzības prettiesiska labuma gūšanā un organizēšanā. Apjomīgā darba dēļ prokurore no citiem darbiem atbrīvota.

Viņai jāiztiesā, kā četri ārsti un divas māsiņa spēja veikt magnētisko rezonansi cilvēkiem, kuri apgāja rindu un arī kasi. Notikumi risinājušies pirms 2 gadiem, bet šobrīd ar lieciniekiem ir tā pašvaki - daļa vairs nav. Kunce stāsta: “Citi miruši, citi neatcerās… Tā ir onkoloģija. Tur jau tā sāpe ir, ka cilvēkiem vajag tad, kad vajag - man nevajag [izmeklēšanu] pēc gada, man vajag šodien. Tās ir nāves bailes, ka kaut kur kaut kas jāgriež, jāstaro… Cilvēciski es to situāciju saprotu,” par kukuļdošanu dakteriem teic prokurore. Taču ir arī kukuļpieņemšana.

Lietā apsūdzēta viena amatpersona, 4 ārsti un divas māsiņas, kuras it kā bijušas nelikumību organizatores. Amatpersonai apsūdzība celta par vadības bezdarbību, jo koruptīva sistēmiska darbība iestādē nevarētu palikt nepamanīta. “Es domāju, ka lietas materiāli pierādīs - viņa saprata un redzēja,” pauž prokurore.

Visiem septiņiem apsūdzētajiem ir aizstāvji, katram savs. Dace Kunce saka: “Man ir jācīnās ar septiņiem!” Sodi, ko vainas pierādīšanas gadījumā mediķi varētu saņemt, ir (maksimums) 5 gadi cietumā, tomēr pastāv iespēja slēgt arī vienošanos - ja dakteri vainu atzīs.

Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 6
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 33
  • Traģēdijā Lietuvā šorīt miruši divi cilvēki no Latvijas ​​​​​​​ 8