Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Nākamgad tiks pārcelta viena darba diena 1

Sabiedrība
2016. gada 12. jūnijā 09:06 2016. gada 12. jūnijā 09:06
Nākamgad tiks pārcelta viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, liecina likumprojekts, kuru otrdien, 14.jūnijā, skatīs valdība.

Labklājības ministrija informē, ka 2017.gadā ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, - piektdiena, 5. maijs (iekrīt starp ceturtdienu, 4.maiju un sestdienu, 6.maiju), tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu.

Ar rīkojuma projektu 2017.gada 5.maija (piektdiena) darba dienu, kas iekrīt starp svētku dienu 4.maiju un brīvdienu 6. maiju, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, paredzēts pārcelt uz sestdienu, 2017.gada 13.maiju.

Ņemot vērā to, ka atbilstoši likumdošani maija otrā svētdiena ir noteikta par svētku dienu - Mātes dienu, 13.maijs ir uzskatāms par pirmssvētku dienu, un saskaņā ar Darba likumu darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja vien darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks.

Ar rīkojuma projektu ieteikts arī visām pašvaldībām komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ievērot attiecīgo darba dienas pārcelšanu.

BNS

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Kārdinājums, no kura nespēj atturēties pat Holivudas skaistules. Diemžēl... 5
Atklāta jauna Zemes līdziniece 11
Pievienot komentāru