Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi un to infrastruktūras izbūve Rīgā izmaksās 16,1 miljonu, pastāstīja "Rīgas Satiksmē".

Ūdeņraža trolejbusi Rīgai izmaksās 16 miljonus eiro 80

Sabiedrība
2016. gada 13. jūnijā 08:01 2016. gada 13. jūnijā 08:01
Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" projekta, kurā paredzēts iegādāties 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusos un izbūvēt nepieciešamo infrastruktūru, kopējās izmaksas ir 16,1 miljons eiro, pastāstīja kompānijas preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka infrastruktūras izbūve ietver ūdeņraža ražošanas, uzglabāšanas un uzpildes infrastruktūras izbūvi.

"Ja patlaban trolejbusi maršrutos, kuri nav aprīkoti ar elektrības vadiem, kā arī situācijās, kad trolejbusi izmanto apvedceļus lielu pasākumu, remonta vai avāriju laikā, izmanto ar dīzeli darbināmus elektrības ģeneratorus, tad nākotnē to vietā būs ar ūdeņradi darbināmi ģeneratori, kuri ļaus trolejbusiem turpināt kustību. Projektu paredzēts īstenot līdz 2018.gada beigām," pauda Zaķis, piebilstot, ka projekta kopējās izmaksas ir 16,1 miljons eiro. Pusi no attiecīgās summas paredzēts segt ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu.

Uzņēmums plāno iesniegt projekta pieteikumu arī par tiesībām iegūt ES līdzfinansējumu 10 ar ūdeņraža elementu darbināmu autobusu iegādei.

Kasjauns.lv jau vēstīja, ka "Rīgas satiksmes" iepirkumā par 10 ar ūdeņradi darbināmu trolejbusu iegādei pretendenti var pieteikties līdz 4.jūlijam.

"Rīgas satiksme" nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem, kā arī apsaimnieko autostāvvietas pilsētas ielu malās. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 12
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 14
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā
Skatīt visus komentārus