Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc Rimšēviča teiktā, Veselības ministrijas līdz šim piedāvātais risinājums faktiski nozīmē papildu naudas liešanu sistēmā, neko nereformējot.

Ilmārs Rimšēvičs: "Latvijā jau pastāv maksas medicīnas aprūpes sistēma" 5

Viedokļi
2016. gada 13. jūnijā 10:15 2016. gada 13. jūnijā 10:15
Latvijā jau šobrīd pastāv maksas medicīnas aprūpes sistēma, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā 25 gadus eksistē sistēma, kas pasaka, kādus veselības aprūpes pakalpojumus valsts neapmaksā, nevis apmaksā.

Latvijas Banka aicina skaidri noteikt pakalpojumu grozu, proti, to, kādi pakalpojumi tiek apmaksāti un cik tas maksā. Apstākļos, kad naudas nav, Latvijas Banka piedāvā radikāli mainīt sistēmu un šādi iegūt 300-400 miljonus eiro, skaidroja Rimšēvičs.

Centrālā banka uzskata, ka paralēli valsts nodrošinātai veselības apdrošināšanai jāiesaista arī privātie veselības apdrošinātāji. Tas sistēmu padarīšot caurspīdīgāku un efektīvāku.

Pēc Rimšēviča teiktā, Veselības ministrijas līdz šim piedāvātais risinājums faktiski nozīmē papildu naudas liešanu sistēmā, neko nereformējot. Latvijas Banka tam iebilst, jo tas ietekmētu arī tautsaimniecību papildu nodokļu vai citu izmaksu dēļ.

Latvijas Bankas vadītājs gan atzina, ka trūkst politiskās gribas reformēt veselības aprūpes sistēmu, jo tie nav populāri lēmumi.

Latvijas Bankas prezidents arī iepriekš vērsis uzmanību, ka pilnvērtīga veselības aprūpe Latvijā pieejama tikai turīgajiem iedzīvotājiem un faktiski Latvijā jau pastāv maksas medicīna - vai nu jāpērk veselības apdrošināšanas polise, vai jāmaksā, lai apietu rindas un tiktu pie vēlamā speciālista.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 17
Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 34
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 1
Skatīt visus komentārus