Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Zaķus"izskaust nevar; liela problēma - agresija pret kontrolieriem," situāciju komentē "Rīgas satiksmē".

"Rīgas satiksmes" runasvīrs Viktors Zaķis: "Zaķus izskaust nevar" 13

Sabiedrība
2016. gada 15. jūnijā 09:51 2016. gada 15. jūnijā 09:51
Rīgas sabiedriskajā transportā bezbiļetniekus pilnībā izskaust nav iespējams, pauda pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" preses sekretārs Viktors Zaķis.

"Pasažieru kategoriju, kuri apzināti nevēlas maksāt par braucienu, pilnībā izskaust nav iespējams, un ir jārēķinās, ka šī sabiedrības daļa pastāvēs. (..) Konstatēto bezbiļetnieku skaits mainās minimāli ar tendenci gan pieaugt, gan samazināties. Šīs svārstības ietekmē sezonālie apstākļi, laika apstākļi konkrētā dienā, dažādi masu pasākumi pilsētā u.c.," klāstīja Zaķis.

Vienlaikus viņš atzina, ka liela problēma ir bezbiļetnieku agresija pret biļešu kontrolieriem, kas arī bijis viens no iemesliem, kāpēc kopā ar kontrolieriem sabiedriskā transporta pārbaudēs piedalās apsardzes darbinieki. "Strādājot kopā ar kontrolieriem, apsardzes darbinieku uzdevums nav nodarboties ar biļešu kontrolieru pienākumu pildīšanu, bet gan nodrošināt sabiedrisko kārtību transportlīdzekļa salonā. Rūpējoties par pasažieru drošību un ērtībām, apsardzes darbinieki rūpējas, lai transportlīdzekļos neatrastos pasažieri, kuri traucē sabiedrisko kārtību, neievēro sabiedriskās kārtības normas un traucē drošu pārvietošanos. Gadījumos (un to nav maz), kad biļešu kontrolieri tiek apdraudēti no agresīvu pasažieru puses, apsardzes darbinieki var aizturēt šos indivīdus līdz policijas darbinieku ierašanās," pauda "Rīgas satiksmes" pārstāvis.

Taujāts, kādas ir izmaksas apsardzes darbinieku klātbūtnes nodrošināšanai biļešu kontrolēs, Zaķis norādīja, ka "Rīgas satiksmei" ir noslēgts kopējais līgums par apsardzes pakalpojumiem dažādos objektos, tostarp par apsardzi kopā ar kontrolieriem, tāpēc konkrētas izmaksas par apsardzes nodrošināšanu biļešu kontrolēs nosaukt ir ļoti sarežģīti.

"Rīgas satiksme" pērn pārvadāja 146,806 miljonus pasažieru, kas ir par 2,5% mazāk nekā 2014.gadā. Galvaspilsētas sabiedriskajā transportā 2015.gadā kopumā pieķerti 70 884 bezbiļetnieki, kas ir par 1,7% jeb 1247 bezbiļetniekiem mazāk gadu iepriekš.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 3
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
Skatīt visus komentārus