Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izmeklēšanā noskaidrots, ka 60 eiro lielais kukulis tika pieprasīts un pieņemts par ceļu satiksmes pārkāpumu administratīvā protokola nenoformēšanu. Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par kukuļošanu aizturētas trīs policijas amatpersonas 10

112
2016. gada 15. jūnijā 12:33 2016. gada 15. jūnijā 12:33
Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis trīs policistus par iespējamu kukuļošanu.

IDB pārstāve Diāna Petersa informēja, ka, veicot speciālās izmeklēšanas darbības, aizturēts Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes iecirkņa inspektors. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa 1500 eiro apmērā pieprasīšanu, lai ietekmētu iesnieguma izskatīšanas rezultātu, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

Aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Savukārt citā lietā vēl divas valsts amatpersonas aizturētas pēc tam, kad IDB saņēma "RīgaTV 24" darbinieku filmētu video, kurā redzama iespējama kukuļošana. IDB sāka kriminālprocesu un aizturēja divas Valsts policijas amatpersonas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 60 eiro lielais kukulis tika pieprasīts un pieņemts par ceļu satiksmes pārkāpumu administratīvā protokola nenoformēšanu. Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Abos kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Kopumā kopš darbības sākuma pagājušā gada novembrī Iekšējās drošības birojā amatpersonas veikušas pirmstiesas izmeklēšanu aptuveni 130 kriminālprocesos, no kuriem 12% ir par iespējamu kukuļošanu, bet lielākā daļa - par iespējamu vardarbības pielietošanu no amatpersonu puses.

IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša iestāde, un tās uzdevums ir izmeklēt noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Drošības policijas darbinieki. Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 93
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Skatīt visus komentārus