50 Foto
Bijusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzīta par rosīgāko Jāņu svinētāju. Saskandināja ar gandrīz visiem kolēģiem, tostarp Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi.

Laimdota visaktīvākā, Saeimā svinot Jāņu ielīgošanu. FOTO 84

Ziņas
2016. gada 16. jūnijā 15:06
Saeimas deputāti, kas nu dosies pāris mēnešus ilgā atvaļinājumā, sēdes starplaikā sarīkoja Jāņu ielīgošanas pasākumu, dzīvās mūzikas pavadībā malkojot alu un našķojoties ar sieru.

Sēdes starplaikā deputātiem Jāņiem, kuru parlamentā ir deviņi – Ādamsons, Dombrava, Klaužs, Ruks, Trupovnieks, Tutins, Upenieks, Urbanovičs un Vucāns – parlamenta dāmas galvā lika vainagus un dzīrošana varēja sākties. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces iedrošināti deputāti ķērās pie parlamenta Sarkanajā zālē izvietotajiem alus kausiņiem un glāzēm ar bairīti, kā arī nobaudīja sarūpēto sieru.

Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas kursa studenti spēlēja mūziku un tikām parlamentārieši, saviesīgi pļāpājot, degustēja. Cits izmalkoja pa kausiņam, citam tika četri un pat pieci, bet streipuļojošus tautas priekšstāvjus nemanīja. Par aktīvāko svinētāju atzīstama bijusī premjere Laimdota Straujuma, kas pasākuma laikā teju vai kā atspole pārvietojās no vienas kompānijas pie otras.

Ja jāsaka par sarunām, kas raisījās pie alus kausiem, tad daļa bija par to, ko deputāti paveiks brīvlaikā, kādas valstis apceļos un cik labi atpūtīsies savos lauku īpašumos. Tāpat bija dzirdamas debates, ka tiem divlitrīgajiem aliem plastmasas pudelēs ir jāpiesaka nežēlīgs karš, jo no muciņas baudāmais ir „kudiš” labāks.

Padzīrojuši nepilnu stundu, deputāti atkal ķērās pie darba, un groza likumus, kā nu pašiem patīk. Kā novēro Kasjauns.lv, pēc ielīgošanas likumu pieņemšana iet raitāk.

 

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 154
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 52
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 10