Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Bijušajā Skrundas armijas pilsētiņā audzēs cūkas? 21

Sabiedrība
2010. gada 8. februārī 10:34 2010. gada 8. februārī 10:34
Visticamāk, bijušās Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņas, kura nupat kā tika nopirkta izsolē, vietā tiks būvēts Baltijā lielākais cūkaudzēšanas komplekss ar 120 000 cūkām.

Pēc laikraksta "Telegraf" rīcībā esošās informācijas, Krievijas uzņēmums "Aļeksejevskoje-Serviss", kas izsolē par 1 551 966 latiem iegādājās Skrundas novada Raņķu pagastā esošo valsts nekustamo īpašumu "Mežaine" jeb bijušo Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņu, varētu būt tikai starpnieks tālākiem darījumiem ar šo īpašumu.

Skrundēnietis Ints Folkmanis, kurš Atmodas laikā un laikposmā līdz padomju armijas izvešanai no Skrundas bija Skrundas radiolokācijas stacijas (RLS) novērotājs un EDSO starptautiskās komisijas dalībnieks, laikrakstam pastāstījis, ka svētdienas rītā internetā esot parādījusies informācija, ka naudu šī īpašuma iegādei Krievijas firmai devusi finanšu kompānija "Baikal".

Kas vainas krieviem?

Folkmanis piektdienas vakarā esot zvanījuši no kādas Krievijas kompānijas un teikuši, ka šajā vietā Skrundā tikšot būvēts cūkkopības komplekss ar vietām 120 000 cūkām. Viņus interesējis, ko par to saka EDSO novērotājs. "Es personīgi domāju, ka krievu atnākšana šeit nebūt nav sliktāka par dāņu, vāciešu vai zviedru ienākšanu," izteicies Folkmanis.

Laikraksts izpētījis, ka firma "Aļeksejevskoje-Serviss" reģistrēta Samāras apkaimē Kineļas rajona Kineļas ciemā, vienīgais, kas to saista ar Latviju ir reģistrācijas vieta - Baltijas šķērsiela 6. Kā firmas nodarbošanās veidi norādīti visdažādākie, sākot no darījumiem ar nekustamo īpašumu un beidzot ar cūkkopību un kombinētās lopbarības ražošanu.

Privatizācijas aģentūra izsoles rezultātus apstiprinās rīt, 9.februārī.

Jāsamaksā desmit gadu laikā

Jau ziņots, ka piektdien, 5.februārī, bijušās Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņas izsolei bija pieteikušies trīs pretendenti. Izsoles noteiktā sākuma cena īpašumam bija 153 966 lati.

Privatizācijas noteikumi paredz, ka pirkuma maksa par valsts nekustamo īpašumu pircējam jāsamaksā ne vēlāk kā desmit gadu laikā. Maksāšanas līdzekļi - 99,08% latu, 0,92% privatizācijas sertifikātu.

Papildus pirkuma maksai pircējam jāsedz Privatizācijas aģentūras izdevumi par objekta apsaimniekošanu. Uz 2010.gada 5.februāri tie ir 49 783 lati.

Pircējs pats lemj par turpmāko objekta izmantošanu saskaņā ar pašvaldības apstiprināto teritoriālo plānojumu.

Valsts nekustamais īpašums sastāv no četriem zemesgabaliem ar kopējo platību 45,1 hektārs un 70 ēkām un būvēm, tostarp ir dzīvojamās ēkas, administratīvās ēkas, noliktavas, siltumnīcas, kazarmas, garāžas, darbnīcas un citām.

Privatizācijas aģentūra norāda, ka pozitīvi vērtējams fakts, ka īpašums, kas ilgstoši bijis tukšs un kurā nav notikusi saimnieciskā darbība, ir atsavināts. Viens no privatizācijas mērķiem ir veicināt privātā kapitāla piesaisti un radīt labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai.

Kā norāda Privatizācijas aģentūra, īpaši svarīgs sekmīgs izsoles rezultāts ir tādēļ, ka saskaņā ar normatīvo regulējumu ieņēmumi no privatizācijas tiek ieskaitīti valsts budžetā un novirzīti tiem mērķiem, kas patlaban valstij ir prioritāri. Treškārt, arī Skrundas novadam objekta pārdošana rada iespēju turpmākai attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai.

LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Skatīt visus komentārus