Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Anatolijam Abramovam piemērotsar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Advokāts atklāj, kāpēc KNAB aizturēja bijušo Centrāltirgus šefu Abramovu 19

112
2016. gada 18. jūnijā 13:40 2016. gada 18. jūnijā 13:40
(Papildināta 19:15) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no amata atbrīvotajam AS "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājam Anatolijam Abramovam šovakar piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli, pastāstīja viņa advokāts Aldis Gēcis.

Aizstāvis gan neatklāja, kāds tieši drošības līdzeklis Abramovam piemērots, taču no izolatora viņš esot atbrīvots. Advokāts arī atteicās izpaust, vai un kādu nodarījumu izmeklētāji inkriminē Abramovam maijā sāktajā kriminālprocesā.

KNAB Abramovu piektdien aizturējis nevis saistībā ar jau iepriekš publiski izskanējušo kukuļņemšanas lietu, bet gan kādā jaunā kriminālprocesā, kas sākts šā gada maijā, iepriekš apstiprināja Gēcis.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka iepriekš no amata atstādinātais Abramovs 15.jūnijā pavisam atsaukts no "Rīgas Centrāltirgus" valdes.

Rīgas Centrāltirgus mārketinga vadītājs Ivars Jakovels (S) uz aģentūras LETA telefona zvaniem neatbild, bet Rīgas pašvaldības priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) ir atvaļinājumā, savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) - komandējumā.

Arī KNAB par aizturēšanu informāciju pagaidām nesniedz.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra maija izskaņā nolēma Abramovu un kādu uzņēmēju saukt pie kriminālatbildības par korupciju.

Pret Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāju celta apsūdzība pēc Krimināllikuma pantiem, kas paredz atbildību par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu, šaujamieroča munīcijas nelikumīgu glabāšanu un kukuļņemšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Savukārt kāds uzņēmējs saukts pie kriminālatbildības par kukuļdošanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore pagaidām plašāku informāciju par minēto kriminālprocesu nevar sniegt.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iepriekš izplatītajā paziņojumā teikts, ka lieta tika sākta 2015.gadā un izmeklēšanā noskaidrots, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs pieņēma no uzņēmēja kukuli - tiesības izmantot uz uzņēmuma vārda izdotu degvielas karti, kuru lietojot valsts amatpersona guva prettiesisku labumu.

Kukulis tika nodots valsts amatpersonai par pretlikumīgu darbību veikšanu juridiskās personas interesēs, tostarp par tādu tehnisko specifikāciju sagatavošanu, kā rezultātā uzņēmums uzvarēja publiskajā iepirkumā.

Pierādījumi liecina, ka kukulis dots no uzņēmuma līdzekļiem, kā arī uzņēmuma grāmatvedības dokumentos tika norādītas nepatiesas ziņas, lai slēptu izdarīto noziedzīgo nodarījumu.

Ņemot vērā, ka kukuļdošana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, šī kriminālprocesa gaitā tika sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai.

TV3 iepriekš vēstīja, ka uzņēmums, no kura Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Abramovs pieņēmis kukuli, ļaujot tam uzvarēt iepirkumā par žurku un citu kaitēkļu iznīdēšanu, ir SIA "Dezinfa". Iepirkums bijis izsludināts pagājušā gada pavasarī, tā vērtība bijusi ap 23 000 eiro.

Izmeklēšanā arī konstatēts, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs izpauda pirmstiesas kriminālprocesā iegūtās ziņas, kā arī bez attiecīgas speciālas atļaujas uzglabāja šaujamieroča munīciju.

Rīgas Centrāltirgus ir 100% Rīgas pašvaldībai piederoša akciju sabiedrība. Akciju turētāja pilnvarotais pārstāvis ir Rīgas mērs.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Kur ir sauszeme!?" Krievijā vīri ar bobiku, ledum lūztot, tomēr izkļūst krastā 15
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 71
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 2
Skatīt visus komentārus