Graube pagaidām nekomentēja, kādi būs šo Zemessardzes specvienību uzdevumi.

Katrā Zemessardzes bataljonā plāno veidot specvienību 15

Ziņas
2016. gada 19. jūnijā 20:08
Katrā Zemessardzes bataljonā plānots izveidot specvienību, apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

Šobrīd bruņotie spēki nodarbojoties ar teorētisko daļu, proti, ir dots uzdevums sagatavot specvienību pamatojumu un konceptu par ekipējumu un nodrošinājumu, kas padarītu šīs vienības kaujasspējīgas.

Graube pagaidām nekomentēja, kādi būs šo specvienību uzdevumi. Šādas vienības varētu iekļauties paaugstinātas gatavības rotās, par kuru veidošanu aizsardzības resors vairākkārt iepriekš publiski izteicies.

Kamēr speciālo uzdevumu vienību projekts nebūs vēl sākts, plašāk NBS komandieris nevēlējās komentēt.

Jau ziņots, ka pagājušā gadā Zemessardzē iestājušies 1210 zemessargi, no kuriem lielākā daļa ir gados jauni cilvēki - 991 zemessargs ir vecumā līdz 35 gadiem.

Savukārt no Zemessardzes pērn izstājās vai tika izslēgti 1197 zemessargi. Galvenie iemesli Zemessardzes pamešanai ir ilgstoši neapmeklētas mācības, pašu zemessargu vēlēšanās vai arī maksimālā vecuma sasniegšana.

Jau ziņots, ka 2015.gadā sākta četrus gadus ilga paaugstinātas gatavības apakšvienību sagatavošana katrā no astoņpadsmit Zemessardzes bataljoniem.

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 4
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 12
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8