Saulgriežu zāļu un maizes diena "Rīgas vasaras saulgriežu gadatirgū". TIEŠRAIDE

Kultūra
2016. gada 22. jūnijā 08:00 2016. gada 22. jūnijā 08:00
Līgo svētku priekšvakarā noslēdzas viens no centrālajiem galvaspilsētas ielīgošanas pasākumiem – „Rīgas vasaras saulgriežu gadatirgus” Vērmanes dārzā. Jāņu tradīcijas rīdzinieki un pilsētas viesi jau iepazinuši saulgriežu pirts dienā, Alus dienā, Lasāmajā dienā, Siera dienā un Keramikas meistaru dienā. Gatavošanos svētkiem finiša taisnē šodien ieved Saulgiežu zāļu un maizes diena.

Līgo vakaru sauc arī par Zāļu vakaru – priekšā gada īsākā nakts un daba ir savā pilnbriedā. Pirms svētkiem māja tiek pušķota ar dažādām pļavā atrodamām puķēm un zālītēm. Tiem, kuri vēl nav paspējuši sapost savu dzīvesvietu svētku noskaņās, šī ir lieliska iespēja tikt pie Jāņa zālēm, nebraucot ārpus Rīgas.

Pļavā augošajās zālītes noder arī veselības uzlabošanai, tāpēc saulgriežu gadatirgū plašā klāstā pieejamas dažādas zāļu tējas – kas atbrīvo no ikdienas stresa, uzlabo garastāvokli, stiprina imunitāti un dara raitāku ikdienas soli. Zāļu sievas sniegs padomus kā pagatavot skaistāko Līgo vakara vainagu.

Tāpat gadatirgus viesiem būs iespēja iegādāties tikko ceptu maizi un citus beķeru meistardarbus, kā arī uzzināt kādu oriģinālu meistara recepti.

No 17. līdz 22. jūnijam Vērmanes dārzā notiek “Rīgas vasaras saulgriežu gadatirgus”. Apmeklētājus tas gaidīs ik dienu no plkst.9.00 līdz pat plkst.22.00. Ieeja – bez maksas.     

Visu pasākuma laiku tiešraides no Vērmanes dārza nodrošina www.pilsetaspasakumi.tv.

Savukārt svarīgākos jaunumus no gadatirgus var uzzināt sekojot Twitter kontam – @rigasgadatirgus.lv.

Pasākuma oficiālā mājaslapa:

www.rigasgadatirgus.lv

 

Reklāmas raksts sadarbībā ar “UNTITLED pasākums”/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

“Nepriecājos par laimestu, bet par pašu faktu” – uzņēmējs no Vidzemes laimē prāvu naudas summu 15
Pasaule vārās baisā "AirAsia" lidojuma dēļ un kritizē pilota ieteikumu lūgties. Šefs viņu aizstāv 4
Ārsti cīnās par kulta grupas "Ivanushki International" bijušā solista dzīvību 6
Pievienot komentāru