Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Apsūdzētais Nauris Pikšteins atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs. Viņam noteikta probācija uz trīs gadiem.

Imantas pedofilam Naurim Pikšteinam piespriež 25 gadus ilgu cietumsodu. FOTO 144

112
2016. gada 22. jūnijā 12:26 2016. gada 22. jūnijā 12:26
Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētajam tā dēvētajam Imantas pedofilam piesprieda 25 gadu cietumsodu.

Apsūdzētais atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs. Viņam noteikta probācija uz trīs gadiem.

Pilns tiesas nolēmums būs pieejams 30.jūnijā. Pēc tam to 10 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt.

Par labu cietušajiem tiesa arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors Agris Skradailis pēc sprieduma žurnālistiem sacīja, ka noteiktais sods ir tiesas prerogatīva - noteikt to arī lielāku, nekā bija prasīts. Jautāts par piedzītajām kompensācijām par labu cietušajiem, Skradailis pauda, ka diemžēl apsūdzētā materiāls stāvoklis ir tāds, kas neļauj tās izmaksāt cietušajiem, bet "tās nekur nepazūd".

Tāpat Skradailis izteicās, ka valsts apsūdzības prasītais sods bijis adekvāts pastrādātajam noziegumam. Prokurors piebilda, ka šodien "saklausīja apsūdzētā sirdsbalsi un nožēlu, kā arī smagu kritiku pret sevi par izdarīto".

Vēl prokurors arī izteica pateicību sabiedrībai un līdzcilvēkiem, kuru nesavtīgā rīcība veicināja šī nozieguma atklāšanu, kā arī pateicās policijas darbiniekiem, ekspertiem un arī medijiem.

Savukārt apsūdzētā advokāts Antons Drēbnieks par piespriesto sodu teica, ka tiesu nesaista nedz advokātu, nedz prokurora lūgtais, un tas ir tiesas lēmums. Jautāts, vai spriedumu pārsūdzēs, Drēbnieks sacīja, ka tas viņam būs jāpārrunā ar klientu.

Savukārt uz jautājumu par to, vai apsūdzētais spēs laboties un vai advokāts tam tic, Drēbnieks pauda, ka "neticēt cilvēkam nedrīkst", turklāt viņš tic, ka apsūdzētais pārdzīvo nodarīto.

Klausoties spriedumu, apsūdzētais jaunais vīrietis bija noņēmis sejas masku, ko bija uzlicis konvojēšanas laikā. Vīrietis spriedumu uzklausīja mierīgi.

Apsūdzēto sauc Nauris Pikšteins. Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju apsūdzētais ir bezdarbnieks ar deviņu klašu izglītību un dzīvojis Jaunjelgavā.

Jau ziņots, ka prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

Jau ziņots, ka 2015.gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Izmeklēšanas laikā pēc vīrieša aizturēšanas pagājušā gada augustā policija noskaidroja vēl divas noziegumu mēģinājumu epizodes, kas notikušas 2014.gada rudenī. Vīrietis līdzīgā veidā mēģinājis veikt seksuālas darbības ar mazgadīgām meitenēm, taču tas viņam nav izdevies. Kā iepriekš žurnālistiem norādīja Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs, vīrietim tas nebija izdevies, jo viņu iztraucēja.

Ņemot vērā minēto, kopumā prokuratūrai nodotajā lietā kā cietušās figurēja septiņas mazgadīgas meitenes. Vīrietim prokuratūrā nodotajā lietā tika inkriminēti četri notikuši uzbrukumi ar piecām cietušajām un divi nozieguma mēģinājumi, iepriekš pastāstīja Sozinovs.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

 

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 33
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 36
Skatīt visus komentārus