Ar farmācijas biznesu saistītais bijušais veselības ministrs saņem sodu par Artūra Belēviča iebīdīšanu Farmācijas jomas konsultatīvās padomes locekļa amatā.

120 eiro - tādu sodu saņem Belēvičs par sava dēla iebīdīšanu ietekmīgā amatā 81

Ziņas
2016. gada 22. jūnijā 14:40
Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa vienā no demisionējušā veselības ministra Gunta Belēvica administratīvajām lietām trešdien lēmusi, ka viņam būs jāmaksā 120 eiro liels sods par sava dēla Artūra Belēviča apstiprināšanu par Farmācijas jomas konsultatīvās padomes locekļa amatā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par šādu rīcību 2016.gada janvārī lēma Belēviču sodīt ar 170 eiro lielu naudas sodu, bet toreizējais ministrs šo lēmumu pārsūdzēja Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā. Trešdien tiesa viņa sūdzību apmierināja daļēji, grozot KNAB lēmumu daļā par Belēvičam piemēroto sodu.

Tiesnese Baiba Ābele norādīja, ka sods samazināts, ņemot vērā atbildību mīkstinošu apstākli - Belēvičs ir novērsis radīto kaitējumu, vēlāk pieņēmot lēmumu, ar kuru radinieks no padomes locekļu saraksta izslēgts.

Jau ziņots, ka KNAB veicis pārbaudi saistībā ar Belēviča kā veselības ministra rīcību, 2015.gada 6.maijā izdodot rīkojumu "Par Farmācijas jomas konsultatīvās padomes personālsastāva apstiprināšanu".

Rīkojums paredzēja apstiprināt Farmācijas jomas konsultatīvās padomes personālsastāvu, par padomes locekli ieceļot ministra dēlu Belēviču. KNAB uzskatīja, ka tādējādi bijušais ministrs nonāk interešu konfliktā, veicot darbības, kas ietekmē vai varētu ietekmēt viņa radinieka, konkrētāk, dēla personiskās vai mantiskās intereses.

Saeimai tika lūgts izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai un atļauja tika saņemta. Bijušais ministrs tika saukts pie administratīvās atbildības par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, par ko var sodīt ar naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus, vai bez tā. Belēvičs lēmumu pārsūdzēja tiesā.

BNS/Foto: Zane Bitere/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 154
  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 25
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 22