52 Foto
Pasākumā „Līgosim krastmalā!" rīdzinieki un pilsētas viesi varēja noskatīties gan muzikālu uzvedumu „Reiz Jāņu naktī", gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā „Īsa bija Jāņu nakts".

Līgo svinības Rīgā apmeklējis rekordliels līgotāju skaits. FOTO 3

Ziņas
2016. gada 24. jūnijā 19:33
Līgo svinības Rīgā apmeklēja vairāk nekā 80 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, piedaloties vērienīgajā pasākumā „Līgosim krastmalā!", kā arī tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā, liecina policijas un pasākumu organizatoru veiktās aplēses.

Pasākumā „Līgosim krastmalā!" rīdzinieki un pilsētas viesi varēja noskatīties gan muzikālu uzvedumu „Reiz Jāņu naktī", gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā „Īsa bija Jāņu nakts", kā arī dancot zaļumballē, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas.

Kupli apmeklētas bija arī Tradicionālo Jāņu svinības Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā, kur viss notika, balstoties tradicionālajās Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs saka lielu paldies visai radošajai grupai, mūziķiem, skatuves māksliniekiem, dziedātājiem, dejotājiem, kas līgotājus priecēja ar lielisko kultūras programmu, kā arī šo svētku organizatoriem un tehniskajiem darbiniekiem. Domes vadība izsaka pateicību Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas un citu dienestu un iestāžu darbiniekiem, kuri profesionāli nodrošināja kārtību un drošību svinību laikā.

 

Regīna Zommere/Foto: Kaspars Krafts F/64 Photo Agency Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 37
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 18