Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Starp respondentiem, kuri ģimenē runā latviešu valodā, gatavību pārcelties uz citu valsti, ja būtu iespēja pelnīt vairāk un saņemt lielākas sociālās garantijas, pauda 30,1% aptaujāto.

Labāku ekonomisko apstākļu dēļ Latviju gatavi pamest trešā daļa iedzīvotāju 159

Sabiedrība
2016. gada 25. jūnijā 12:27 2016. gada 25. jūnijā 12:27
Teju trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi aizbraukt no valsts labāku ekonomisko apstākļu dēļ, secināts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā "Sabiedrības destabilizācijas iespējamība Latvijā: potenciālie nacionālās drošības apdraudējumi".

Pētījumā teikts, lai arī kāda būtu respondenta etniskā piederība, vairāk nekā 30% Latvijas iedzīvotāju ir gatavi aizbraukt no Latvijas labāku ekonomisko apstākļu dēļ. Starp respondentiem, kuri ģimenē runā latviešu valodā, gatavību pārcelties uz citu valsti, ja būtu iespēja pelnīt vairāk un saņemt lielākas sociālās garantijas, pauda 30,1% aptaujāto. Savukārt starp respondentiem, kuri ģimenē runā krievu valodā, gatavību pārcelties izteica 35,2% aptaujāto.

Savukārt nevēlēšanos pārcelties uz ārvalstīm pauda 59,2% iedzīvotāju, kuri ģimenē runā latviešu valodā un 45,9 - krieviski runājošo. Daļai - 10,7% latviski runājošo un 18,9 krieviski runājošo - aptaujāto iedzīvotāju bija grūti pateikt, vai viņi ir gatavi pārcelties uz citu valsti, ja būtu iespēja pelnīt vairāk un saņemt lielākas sociālās garantijas.

Pētījuma autori norāda, ka šādi rezultāti kalpo kā brīdinājuma signāls par problēmām valsts attiecībās ar sabiedrību Latvijā.

Pētījums veikts ar mērķi izzināt, kādas ir iespējas Latvijā pielietot nemilitārus paņēmienus valstij naidīgu mērķu sasniegšanai. Datu vākšana notika sadarbībā ar socioloģisko pētījumu aģentūrām "Factum" un SKDS. Aptauja pa visu Latviju veikta 2015.gada sākumā, bet Latgalē - 2016.gada sākumā.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 3
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 3
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
Skatīt visus komentārus