Esam pārcietuši karstāko nakti kopš 2014. gada augusta.

Šonakt daudzviet bija siltāks par +20 grādiem 9

Ziņas
2016. gada 26. jūnijā 09:12
Nakts uz svētdienu Latvijā bija siltākā kopš 2014.gada augusta – minimālā gaisa temperatūra +17..+22 grādi, vietām Rīgā pat +23 grādi, liecina meteoroloģiskā informācija.

Galvaspilsētas centrā vēl pusnaktī bija +27 grādi un tikai nakts izskaņā pēc īslaicīga lietus gaiss atdzisa līdz +22..+23 grādiem.

Rīgas apkaimē un Vidzemes ziemeļrietumos, Igaunijas pierobežā, naktī reģistrēti daži zibens spērieni, bet visai intensīva zibeņošana bija vēlā sestdienas vakarā Kurzemē. Ap pusnakti Saldū negaisa laikā fiksētas vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundē, nokrišņu daudzums īsā laika sasniedza 19 milimetru.

Svētdienas rītā Latvijā ir mainīgs mākoņu daudzums, vietām īslaicīgi līst, valsts lielākajā daļā spīd saule un gaisa temperatūra atkal kāpj. Pūš lēns dienvidu un austrumu vējš.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija +30..+33 grādi, vienīgi Ziemeļkurzemes piekrastē +24..+29 grādi.

25.jūnija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +40 grādu Albānijā un +41 grāds Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -3 grādi dažviet Šveices Alpos.

Sestdien Latvijā pārspēti 29 karstuma rekordi, kas ir viens no visu laiku lielākajiem vienā dienā laboto temperatūras rekordu skaitiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.  15 novērojumu stacijās tika sasniegts jauns 25.jūnija karstuma rekords, desmit no tām tika pārspēts arī mēneša trešās dekādes rekords, trijās no tām – arī visa mēneša karstuma rekords. Tāpat tika labots 25.jūnija nacionālais temperatūras rekords.

Pie jauna jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekorda sestdiena tika Daugavpils (jaunais rekords +31,8 grādi), Bauska (+32,1 grāds) un Jelgava (+32,8 grādi). Jelgavā reģistrētie +32,8 grādi ir arī jaunais 25.jūnija Latvijas rekords.

Saskaņā ar uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" datiem gaisa temperatūra sestdien vietām Latvijā pakāpās līdz pat +34 grādiem, sasniedzot augstāko atzīmi daudzu gadu laikā.

Pēdējo gadu karstuma rekords sestdien pārspēts uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" meteostacijās Ādažos, Saulkalnē, Inciemā, Valmierā un Usmā, liecina dati no portāla "meteolapa.lv".

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 51
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 10
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 10