Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mediķi aicina cilvēks lietot daudz šķidruma un meklēt atvēsināšanās iespējas.

Karstuma izraisītu veselības problēmu dēļ slimnīcās sestdien nogādāti 40 cilvēki 1

112
2016. gada 26. jūnijā 12:08 2016. gada 26. jūnijā 12:08
Aizvadītajā diennaktī 40 cilvēki nogādāti slimnīcā saistībā ar veselības problēmām, kas radušās lielā karstuma ietekmē, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Jaunākā persona, kurai aizvadītajā diennaktī bija veselības problēmas karstuma dēļ - 10 dienu vecs zīdains, savukārt vecākā - 81 gadīgs sirmgalvis. "Tātad vecuma amplitūda ir ļoti plaša," pauda Bukša.

NMPD pārstāve skaidroja, ka veselības problēmas karstuma iespaidā var rasties, ilgstoši uzturoties saulē, kā arī nepietiekamā apmērā dzerot šķidrumu.

Ņemot vērā, ka karstuma vilnis Latvijā turpinās arī svētdien, viņa aicināja cilvēkus uzmanīties un parūpēties par sevi un saviem tuvākajiem - jālieto daudz šķidruma, nevajadzētu ilgstoši uzturēties saulē, kā arī jāmeklē atvēsināšanās iespējas.

NMPD iedzīvotājiem iesaka plānot dienu tā, lai varētu izvairīties no karstuma un pēc iespējas vairāk atrastos labi vēdināmās telpās. Ja tomēr jādodas ārā, dienests iesaka valkāt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes, ieteicams no kokvilnas auduma, kā arī ņemt līdzi pietiekamu daudzumu ūdens.

"Gadījumā, ja uz ielas paliek pārāk karsti, meklē atvēsinājumu publiskās vietās: veikalos, kafejnīcās, telpās ar kondicionēšanas iekārtām utt.

Izvairies no ilgstošas un fiziskas piepūles saulē vai karstās nevēdinātās telpās," brīdināja NMPD.

Tāpat dienestā ieteica nelietot alkoholu, stipru kafiju un tēju, jo šie dzērieni pastiprina organisma atūdeņošanos, kā arī lietot saules aizsargkrēmus, lai neapdegtu.

NMPD arī iesaka būt uzmanīgiem, lietojot uzturā pārtikas produktus, kas ātri bojājas - piena, gaļas un zivju izstrādājumi, olas, dažādi jau sagatavoti produkti vai pusfabrikāti. Tos nepareizi uzglabājot un pēc tam lietojot uzturā, cilvēks var saslimt.

Sestdien slimnīcās nogādāti arī vairāki cilvēki, kuri guvuši traumas un apdegumus atpūšoties pie dabas, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Kurzemē iereibis 44 gadīgs vīrietis, lecot ūdenstilpnē, atsities ar galvu pret grunti, tādējādi gūstot smadzeņu satricinājumu, galvas un muguras sasitumus.

Savukārt Zemgalē 33 gadīgu vīrieti sakodusi čūska. Vīrietis gulējis teltī un jutis, ka no rīta kāds iedzeļ kājā, taču nav sapratis kas. Dienas laikā vīrietis turpinājis lietot alkoholu, un tikai pēcpusdienā pamanīts kājas pietūkums un čūskas koduma pēdas.

Tāpat aizvadītajā diennaktī gūti apdegumi saistība ar ugunskuru kuršanu. Piemēram, 25 gadīgs vīrietis Pierīgā apdedzinājis seju un krūtis, jo atradās pārāk tuvu ugunskura vietai brīdī, kad kāds kompānijas biedrs to mēģinājis aizkurt ar degšķīdumu. Uzliesmojuma rezultātā gūti apdegumi. Tiesa gan – līdzās atpūtas vietai bija ezers, kurā cietušais uzreiz dzesēja apdeguma vietas, tādēļ negadījumam būšot mazākas sekas.

33 gadīgs vīrietis Vidzemē mēģinājis ar benzīnu iekurt ugunskuru, tādējādi gūstot apdegumus. Vīrietis guvis sejas, krūšu un plaukstu apdegumus.

Aizvadītajā diennaktī apdegumus guvuši arī bērni. Pierīgā divarpus gadu vecs puisēns atmuguriski iekritis karstās oglēs, gūstot muguras un elkoņu apdegumus, savukārt Vidzemē gadu un trīs mēnešus veca meitenīte iekāpusi karstos pelnos.

Divgadīgs zēns Kurzemē guvis pēdas traumu, braukājoties ar kvadriciklu. Negadījums beidzies ar pēdas pirkstu daļēju amputāciju.

Kopumā NMPD aizvadītajā diennaktī ir saņēmis 1285 izsaukumus, no kuriem 332 bija saistīti ar dažāda veida traumām.

BNS,LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 40
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 7
Pievienot komentāru