Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rinkēvičs skaidro, ka vēl nav zināms, vai patiešām Lielbritānija izstāsies no ES.

Rinkēvičs: referendums vēl nenozīmē to, ka briti patiešām izstāsies 99

Politika
2016. gada 27. jūnijā 08:51 2016. gada 27. jūnijā 08:51
Lielbritānijā notikušajam referendumam par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ir vairāk konsultatīvs statuss, jo gala lēmums ir jāpieņem valdībai un parlamentam, līdz ar to pastāv iespēja, ka valdība varētu bloķēt referenduma rezultātus un kam būtu juridisks spēks.

Šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) atzina, ka pagaidām valdīs neziņa par tālāko, jo Lielbritānija līdz ar jaunas valdības veidošanu oktobrī oficiālu informāciju par izstāšanos no ES nesniegs.

"Domāju, ka tuvāko divu gadu laikā Lielbritānijas referenduma rezultātu dēļ nekādas pārmaiņas ES nav sagaidāmas. Turklāt Lielbritānijas referendums juridiski vēl neko nenozīmējot," stāstīja Rinkēvičš.

Viņš norādīja, ka lēmums par izstāšanos no ES jāpieņem valdībai. Tāpēc teorētiski pastāv iespēja, ka Lielbritānijas valdība lēmumu bloķē.

Tāpēc jautājums, vai Lielbritānija izstāsies no ES, ir neatbildams, jo arī pašā Lielbritānijā valda šoks finanšu, politikas un drošības ziņā.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Šodien lielā ūdens iesvētīšana: pareizticīgie stāv rindā, lai gremdētos ledainajā Daugavā 63
Kad kāja sāp un rakete lido pret zemi. Mūsu Aļona pēc zaudējuma talantīgajai igaunietei Kontaveitai izstājas no "Australian Open" 11
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 20
Skatīt visus komentārus