Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmā jau uzņēmusi 47 personas.

Uz Latviju šorīt pārvesti vēl 18 bēgļi - trīs ģimenes no Sīrijas 17

Sabiedrība
2016. gada 28. jūnijā 11:25 2016. gada 28. jūnijā 11:25
Uz Latviju no Grieķijas šodien pārvietotas 18 personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Uz Latviju agrā rītā šodien pārvietotas trīs ģimenes no Sīrijas, un patlaban ģimenes atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Personas uz Latviju pārvietotas saistībā ar ES pārvietošanas programmu.

Pēc skaita lielākajā ģimenē ir astoņi cilvēki trīs paaudzēs. Pārējās divās ģimenēs ir septiņi un trīs ģimenes locekļi.

Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā lauksaimnieks, automehāniķis, inženieris, skolotājs, sociālais darbinieks, dizainers. Šie cilvēki savos pieteikumos ir norādījuši arābu, angļu un vācu valodas zināšanas.

Ģimenes iepriekš esot rūpīgi pētījušas informāciju un izrādījušas interesi par Latviju. Visas trīs ģimenes izteikušas vēlmi pēc iespējas ātrāk sākt integrācijas procesu.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām tūlīt pēc ierašanās Latvijā robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veic arī sākotnējo aptauju, ievada personu pirkstu nospiedumus "Eurodac" sistēmā un izsniedz patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamajās dienās robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm.

Aprīļa beigās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā. Šāds statuss piešķirts ģimenei - vīram un sievai no Eritrejas - un ģimenei no Sīrijas - vīram, sievai un diviem nepilngadīgiem bērniem.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 46
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Skatīt visus komentārus