Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jau 2268 cilvēki vēlas rosināt referendumu par Latvijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Par Latvijas izstāšanos no Eiropas Savienības parakstījušies 2268 cilvēki 176

Sabiedrība
2016. gada 28. jūnijā 19:15 2016. gada 28. jūnijā 19:15
Portālā "Manabalss.lv" pirms četriem gadiem ievietotajai iniciatīvai par Latvijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) atbalstu pauduši 2268 cilvēki.

Pēdējo piecu dienu laikā par iniciatīvu ir parakstījušies aptuveni 300 cilvēki, liecina informācija portālā.

Pēteris Mārtiņsons šo iniciatīvu portālā sāka 2012.gada martā, norādot, ka, iestājoties ES, Latvija ir atdevusi daļu savas suverenitātes, bet pretī saņēmusi ierobežojumus. Tāpat viņš minējis vairākus citus argumentus par sliktu Latvijas dalībai ES.

Vienlaikus gan iniciatīvas autors vērsis uzmanību, ka portālā nav iespējams vākt parakstus referenduma ierosināšanai, taču, savācot parakstus, jautājumu var nodot Saeimas rokās.

Pēc iniciatīvas autora domām, pat ja referendumā vairums nobalsotu par neizstāšanos, tas būtu signāls "lielajām valstīm", ka ar Latviju ir vairāk jārēķinās.

Jau ziņots, ka Lielbritānijā pagājušajā nedēļā notiekošajā referendumā ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja "Brexit" jeb Lielbritānijas izstāšanās no ES atbalstītāji. Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku. Savukārt 48,1% balsotāju iestājušies par valsts palikšanu blokā, informēja šīs valsts Vēlēšanu komisija.

Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES - 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

Komentējot referenduma rezultātus un iespējamību Latvijā rīkot šādu referendumu, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauda, ka Latvijā iedzīvotāji novērtē ES sniegtās priekšrocības un ir vairāki argumenti, kas runā par labu Latvijai kā ES dalībvalstij.


LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Kur ir sauszeme!?" Krievijā vīri ar bobiku, ledum lūztot, tomēr izkļūst krastā 15
Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 25
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 2
Skatīt visus komentārus