Latvijas Nacionālā baleta soliste Jolanta Lubēja Korejas starptautiskajā baleta konkursā vecākajā grupā ieguvusi pirmo vietu.

Latvijas dejotāji guvuši uzvaru Korejas Starptautiskajā baleta konkursā

Ziņas
2016. gada 29. jūnijā 12:46
Latvijas Nacionālā baleta soliste Jolanta Lubēja Korejas starptautiskajā baleta konkursā vecākajā grupā ieguvusi pirmo vietu, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Savukārt Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas absolvents Kārlis Cīrulis Korejas starptautiskajā baleta konkursā ieguvis otro vietu junioru grupā.

Jau trešo gadu konkursa starptautiskajā žūrijā piedalījās arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš dalībniekiem šogad pasniedza vīriešu dejas tehniku vecāko klašu audzēkņiem un puanšu tehniku meitenēm.

Leimanis akcentēja, ka ļoti priecājas un lepojas ar mūsu baleta solistes Lubējas panākumiem. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas Nacionālā baleta pārstāve šī konkursa sīvajā konkurencē izcīna pirmo vietu.

Lubēja konkursā dejoja variācijas no baletiem "Dons Kihots", "Gulbju ezers", "Bajadēra" un variāciju no "grand pas clasique", kā arī "Too many goodbyes" Antona Freimaņa horeogrāfijā. Savukārt jauno un perspektīvo dejotāju Cīruli konkursā varēja vērtēt variācijās no baletiem "Dons Kihots", "Korsārs" un "Kopēlija", kā arī laikmetīgajā repertuārā.

"Korejieši ir ļoti pārsteigti, ka no tik mazas valsts kā Latvija katru gadu ir kāds laureāts. Redzot un novērtējot mūsu dejotāju augsto līmeni, septembrī esam uzaicināti braukt uz Korejas baleta festivālu, kurā piedalīsies arī dejotāji no Berlīnes Valsts baleta, Guandžou Ķīnas baleta, Korejas Nacionālā baleta un citiem. Festivālā dejosim Artura Maskata "Tango" Kšištofa Pastora horeogrāfijā," vēstīja Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs.

Korejas starptautiskais baleta konkurss šogad notika jau devīto reizi, pulcējot spēcīgus dalībniekus no Korejas, Japānas, Ķīnas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Mongolijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm.

Pagājušajā gadā šajā konkursā vecākajā grupā piedalījās Ieva Rācene, iegūstot trešo vietu, savukārt Paula Lieldidža-Kolbina junioru konkurencē ieguva sudraba medaļu. 2014.gadā sudraba godalgu ieguva dejotāja Annija Kopštāle.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 36
  • Vīrietis krāpj grūtnieci. Kāpēc tieši tagad un - tik nežēlīgi? 16
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 34