Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Cilvēki aplūko izstādi "Zemeņu sprints" Latvijas Dabas muzejā.

Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde "Zemeņu sprints". FOTO

Kultūra
2016. gada 30. jūnijā 17:45 2016. gada 30. jūnijā 17:45
30.jūnijā, 1. un 2.jūlijā Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde "Zemeņu sprints", kas tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

Audzētāji aicinās baudīt vēlo zemeņu ražas dažādību, iepazīstinot ar populārākajām šķirnēm un selekcijas jaunumiem. Izstādē būs apskatāmas zemeņu ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Jāņa Aldermaņa dārzniecības un Jura Švarca audzētavas Melnalkšņi ET dārziem. Dārzkopības institūts piedāvās iepazīties arī ar vairākām saldo ķiršu šķirnēm.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc augu izturības pret slimībām, ogu lieluma, krāsu toņiem, garšas, formas, nogatavošanās laika un citām pazīmēm.

Izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas tehnoloģijām, par kurām informēs Dārzkopības institūts, kā arī būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un zinātnieces Ievas Kalniņas.

Izstādes darba laiks ir pagarināts, ceturtdien un piektdien zemenes varēs apskatīt līdz pat plkst.19.00, īpaši domājot par apmeklētājiem, kuri pa dienu ir aizņemti.

Izstādes atklāšana notiks 30.jūnijā plkst.12:00

Latvijas Dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

C. - no 12.00 līdz 19.00

P. - no 10:00 līdz 19:00

S. - no 10:00 līdz 17:00


LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 3
Pievienot komentāru