Agresīvi noskaņotais jaunietis aicināja novilkt formu, lai parunātu, "kā īstiem vīriem pienākoties". (Ilustratīvs foto)

Par policistu apsaukāšanu un aicinājumu parunāt "kā vīriem pieklājas" Grīziņkalnā aiztur pusaudzi 2

Ziņas
2016. gada 30. jūnijā 19:58
Rīgā, Grīziņkalnā, vakar aizturēts pusaudzis par pašvaldības policistu apsaukāšanu un viņam par šādu pārkāpumu draud vairākus simtus eiro liels naudassods, paziņoja Rīgas pašvaldības policijā.

Policisti, patrulējot Grīziņparkā, pamanīja astoņus jauniešus, kuri bija paslēpušies aiz mūra sienas. No jauniešu kompānijas nāca cigarešu dūmi, turklāt visu jauniešu ārējais izskats neliecināja, ka viņi būtu sasnieguši 18 gadu vecumu.

Ar jauniešiem veiktas pārrunas, kuru laikā pie policistiem pienāca vēl viens jaunietis un izteica vairākas rupjas frāzes par policijas darbiniekiem. Agresīvi noskaņotais jaunietis aicināja novilkt formu, lai parunātu, "kā īstiem vīriem pienākoties". Puisim aizrādīts par valodas lietojumu un izskaidrots, ka, turpinot šādi uzvesties, viņam būs jānoformē administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu. Brašulis turpināja lietot necenzētus izteicienus un vairākkārtīgi atteicās nosaukt savus personas datus, apgalvojot, ka viņš varot darīt, ko vēloties.

Izsaukti auto patruļas darbinieki, ar kuru palīdzību jaunietis aizturēts. Atrodoties operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas telpā, jaunietis pārdomāja un nosauca savus personas datus, pēc kā nogādāts policijas iecirknī, kur noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli, viens no tiem par sīko huligānismu, bet otrs par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

Likums paredz, ka par sīko huligānismu piemēro naudas sodu no 70 līdz 350 eiro. Savukārt par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām jaunietim būs jāstājas tiesas priekšā, kas viņam var uzlikt naudas sodu līdz 280 eiro.

LETA/Foto: Shutterstock

Izlasi

Pusdienas Černobiļas ēdnīcā, milzīgie sami un reaktors: aizliegtā zona tūristu acīm 8
Jauniete-bezdarbniece no Rīgas laimē lielu naudas summu. Daļu sola veltīt cēliem mērķiem 14
Tik tālu nu esam... par 400 eiro var nopirkt dubļu notašķītas luksusa zīmola bikses 4
Pievienot komentāru