Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Muzejā aplūkojami arī IKEA mēbeļu paraugi no dažādiem laikiem.

Zviedrijā atklāj IKEA vēsturisko mēbeļu muzeju. FOTO 1

Kultūra
2016. gada 1. jūlijā 12:24 2016. gada 1. jūlijā 12:24
Zviedrijas mēbeļu ražotājs IKEA Zviedrijā atklājis muzeju par uzņēmuma vēsturi, tostarp dibinātāja ar Zviedrijas nacistisko partiju saistīto pagātni.

Lai gan muzejs piesaista entuziasma pilnus apmeklētājus, kritiķi norāda, ka tas ir kārtējais IKEA mārketinga instruments.

Muzejs atklāts nelielā Zviedrijas pilsētā Elmhultā, ēkā kur 1958.gadā durvis vēra pirmais IKEA veikals.

Muzeja vadītāja Karīna Kloeka-Malmstena sacīja, ka kompānijai ir daudz stāstu, ko izstāstīt apmeklētājiem, bet muzeja atklāšana bija "vienkārša, IKEA stilā" bez uguņošanas un spozmes.

Uz muzeja atklāšanas ceremoniju no ēkas balkona uz īsu brīdi noraudzījās arī IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads, kura attēls un citāts "Lai veidotu labāku ikdienas dzīvi daudziem cilvēkiem" ir novietots pie 7000 kvadrātmetru lielā muzeja ieejas.

Kampards uzauga nabadzīgā Zviedrijas reģionā, bet pašlaik ir viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem, tomēr ir zināms kā īpaši taupīgs cilvēks. Kampards ir bijis saistīts ar Zviedrijas Nacistisko partiju, bet uzstāja, ka uz partijas sanāksmēm nav gājis kopš 1948.gada un partijā iestājies "jaunības dullumā".

Tāpat muzejā ir apskatāmas liecības par citām kompānijas kļūdām, piemēram, televīzijas dokumentālajā filmā atklāto, ka kompānija ir iegādājusies paklājus no rūpnīcas Pakistānā, kas paverdzina bērnus.

Muzejā aplūkojami arī IKEA mēbeļu paraugi no dažādiem laikiem, kā arī mazāk populāras lietas, piemēram, piepūšami krēsli, kas tika atsaukti no tirgus, jo lietošanas laikā izpūtās.

Lai gan IKEA ir apsūdzēta par kompānijas struktūru, kas ļauj izvairīties no augsto nodokļu maksāšanas Zviedrijā, kompānija nereti izmanto Zviedrijas egalitārismu savā mārketingā.

Pašlaik pasaulē ir 375 IKEA veikalu gandrīz 40 pasaules valstīs.

 

BNS / Foto: EPA/LETA / Vida Press

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 10
Pievienot komentāru