Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Andrejs Žagars atzīst, ka gribētu radīt vēl vienu platformu jauniem, talantīgiem režisoriem.

Latvijai vajag vēl vienu jaunu teātri, ir pārliecināts Žagars 17

Kultūra
2016. gada 5. jūlijā 09:10 2016. gada 5. jūlijā 09:10
Latvijā ir nepieciešams vēl viens jauns teātris, kas būtu ar "black box" tipa skatuvi, norāda Andreja Žagara kultūras un attīstības fonda vadītājs Andrejs Žagars.

Viņš atzīst, ka gribētu radīt vēl vienu platformu jauniem, talantīgiem režisoriem. Vienlaikus tā varētu būt arī sadarbība ar kādu laikmetīgās mākslas institūciju, piemēram, ar laikmetīgās mākslas centru "kim". Šāds teātris varētu piesaistīt aktierus, kas nav nokļuvuši uz Latvijas profesionālo teātru skatuvēm, ir radoši, motivēti eksperimentiem un grib spēlēt alternatīvu repertuāru.

Pašlaik kopā ar tulkotāju Žagars strādā pie kādas franču lugas adaptācijas. Skatuves gaismu tās iestudējums varētu ieraudzīt 2017./2018.gada sezonā. Cēsu festivālā Žagars strādās ar franču dziedātāju Karenu Vourču, veidojot Fransisa Pulenka monooperas "Cilvēka balss" iestudējumu.

"Ilgāku laiku esmu vēlējies iestudēt Tomasa Adeša operu "Powder Her Face" ("Pūderis viņas sejā"), kas ir rakstīta nelielam orķestrim un četriem solistiem. Spilgta, sāpīgi ironiska un laikmetīga opera. Plānoju ar sadarbības partneriem to realizēt 2017.gadā," pastāstīja Žagars.

Žagars gatavojas arī jauniem Verdi operu "Traviata" un "Trubadūrs" iestudējumiem ārzemju operteātros.

"Man ir arī vairāki projekti Krievijā. Es strādāšu un vadīšu 12 programmu ciklu - jauno operas solistu konkursu "Lielā opera" Krievijas televīzijas kanālā "Kultūra". Tas būs konkurss jaunajiem operas solistiem ar starptautisku žūriju. Noteikti būs arī kāds dalībnieks no Latvijas," pastāstīja Žagars.

Žagars vada arī kursu Krievijas Teātra mākslas universitātē, kur mācās topošie muzikālo teātru aktieri un režisori. Šogad studijas beigs 14 jaunie aktieri, nākamgad - pieci režisori. "Man piedāvāja turpināt šo darbu, jūlijā būs iestājeksāmeni jaunam kursam," piebilda Žagars.

LETA/ Fota: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 10
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 102
Skatīt visus komentārus