Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vilces pamatskolu apņēmies rekonstruēt SIA "Uzars".

Vilces un Svētes pamatskolu rekonstrukcija izmaksās 1,43 miljonus eiro 6

Sabiedrība
2016. gada 5. jūlijā 10:43 2016. gada 5. jūlijā 10:43
Noslēdzoties iepirkumiem par remontdarbiem Vilces un Svētes pamatskolās Jelgavas novadā, kļuvis zināms, ka darbu veikšanai būs nepieciešami 1 431 452 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Konkursā par tiesībām atjaunot ēku fasādi un veikt iekštelpu remontdarbus, kā arī veikt labiekārtošanas darbus Vilces pamatskolā uzvarēja SIA "Uzars", kas būvdarbus apņēmusies veikt par 881 155 eiro bez PVN, informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Savukārt Svētes pamatskolas vecās ēkas daļu pārbūvēs SIA "Latvijas energoceltnieks" par 294 987 eiro bez PVN.

Noslēdzoties iepirkumam par būvuzraudzību šajos objektos, noskaidrots, ka to veiks SIA "Lerix" - Svētes pamatskolai par 2960 eiro un Vilces skolai par 3920 eiro, neieskaitot PVN. Līdz ar to kopējās darbu izmaksas, ieskaitot PVN, ir 1 431 452 eiro.

Darbiem Vilces pamatskolā pašvaldība aizņemsies Valsts kasē 1 072 755 eiro uz 25 gadiem, Svētes skolas remontam aizņēmums būs 361 483 eiro, kas jāatmaksā 15 gados.

Jau vēstīts, ka maija beigās Jelgavas novada pašvaldība izsludinājusi iepirkuma konkursu būvniecības darbiem Vilces pagasta sākumskolas ēkas rekonstrukcijai, teritorijas un sporta laukuma labiekārtošanai, kā arī Svētes pamatskolas vecās ēkās daļas pārbūvei, paredzot jau vasarā sākt SIA "Livland Group" un SIA "Namejs Plus" projektu īstenošanu.

Paredzēts, ka jau vasarā tiks sākti vērienīgi būvniecības darbi Vilces muižas parkā, kurā atrodas gan pagasta pamatskolas ēka, gan arī sākumskola kopā ar bērnudārza grupām. Projekts paredz sākumskolas ēkas atjaunošanu.

Sākumskolas ēkai ir divi virszemes stāvi un pagrabstāvs, no putna lidojuma tā atgādina "H" burtu, vienā korpusā mācību stundas aizvada sākumskolas audzēkņi, bet otrā - pirmsskolas bērni. Atjaunošanas projekts paredz virtuves bloka un ēdināšanas telpu pārplānošanu un paplašināšanu, mācību klašu un bērnudārza telpu atjaunošanu. Papildus iecerēts labiekārtot un pārbūvēt pagrabstāvu ar mērķi ierīkot mājturības kabinetu ar tam nepieciešamo aprīkojumu, kā arī saimniecības dienesta telpas. Sākumskolas ēku rekonstruēs arī no ārpuses, atjaunojot fasādi un jumtu. Tiks atjaunotas arī ventilācijas, apkures un ūdens sistēmas, kā arī apsardzes, video novērošanas un ugunsdrošības trauksmes signalizācijas.

"Sākumskolas ēku atklāja 1998.gadā, tā jau toreiz tika celta sākumskolas un pirmsskolas vajadzībām. Laikam ritot, protams, ēka ir nolietojusies. Vērienīgākus būvdarbus tā piedzīvoja 2006.gadā, kad atjaunojām logus un veicām siltināšanu, bet lielākā problēma vienmēr bijis skolas jumts un tā segums, proti, ūdens nemitīgi jau no 2007.gada krājas un tek. Līdz šim pašu spēkiem to centāmies labot. Otra problēma skolā ir elektrības nepareizi savilktie vadi, nereti gadās, ka pedagogi nevar kārtīgi strādāt, jo nepietiek jaudas, saslēdzot vairākas tehnikas vienlaikus - interaktīvās tāfeles, datorus un citas ierīces," stāsta Vilces pagasta pamatskolas direktore Dzidra Simanoviča.

Ēkas būvdarbi ir tikai viens no gaidāmajiem darbiem, vislielākās pārmaiņas piedzīvos skolu kompleksu apkārtne. Pie Vilces sporta zāles ieejas paredzēti pieci āra trenažieri. Ēkas otrā pusē sliesies divi jauni pludmales volejbola laukumi. Savukārt teritorijas ziemeļu daļā paredzēts laukums no bruģakmens seguma, autotransporta kustībai - ēdiena piegādei virtuvei, šķeldas piegādei katlumājai. Skolas teritorijā izveidos arī divus bērnu laukumus ar rotaļu ierīcēm, sadalot tos pa vecuma grupām, pamatnes segumam izmantojot monolītu gumijotu drošības segumu. Plānots teritoriju padarīt estētiskāku un skaistāku, veicot apzaļumošanu, kā arī nojaucot veco dzelzsbetona stabu žogu, uzstādot jaunu 3D paneļu žogu augstumā, informēja Kaņepone.

Līdztekus Vilces būvniecības darbiem novadā tiks pārbūvēta arī Svētes pamatskolas vecās ēkas daļa. Svētes skola ir viena no tām izglītības iestādēm, kura jau iepriekš ir piedzīvojusi pamatīgus labiekārtošanas darbus, tādējādi kļūstot par vienu no modernākajām skolām novadā.

2007.gadā tika atklāta skolas jaunā piebūve ar atjaunoto sporta halli, bet pirms diviem gadiem 1.septembrī svinīgi tika atklāts arī ilgi gaidītais jaunais skolas korpuss - pirmsskolas ēka. Lai Svētes skolu ēku ansambli nokomplektētu pilnībā, šovasar tiks sākti būvdarbi arī vecās ēkas daļas pārbūvei.

Pašlaik vecajā ēkas daļā atrodas sākumskolas klases, viena sešgadīgo pirmsskolas grupa, kurai vairs nav vietas atjaunotajā bērnudārza ēkā, Neklātienes vidusskolas telpas, muzejs, skolas ēdnīca un sociālā pedagoga telpa. Plānots esošās klašu telpas paplašināt, kā arī tām veikt kosmētisko remontu. Tāpat atjaunošanu piedzīvos esošās koka kāpnes, kas vairs neatbilst būvnormatīviem. Ēkai kopā ir trīs stāvi - trešais stāvs piebūvēts no koka. Tā kā pašreizējā Svētes pamatskolas ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, pirmie divi ēkas stāvi netiks mainīti, vienīgi trešais tiks demontēts un atjaunots no jauna, mainot arī logus un jumtu.

LETA/ Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 36
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 11
Skatīt visus komentārus