Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Valdība aiz slēgtām durvīm skatīs jautājumu par munīcijas iegādi bruņutehnikai 7

Politika
2016. gada 5. jūlijā 12:11 2016. gada 5. jūlijā 12:11
Valdība aiz slēgtām durvīm skatīs jautājumu par munīcijas iegādi Lielbritānijā iepirktajai bruņutehnikai, liecina Ministru kabineta (MK) darba kārtībā.

Aizsardzības ministrijā informēja, ka munīcija paredzēta kāpurķēžu bruņutehnikai (Combat Vehicle Reconnaissance (Tracked) - CVRT), ko Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta ietvaros.

Papildu informāciju par skatāmo jautājumu netiek atklāta.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka katru gadu Latvijai tiks piegādāts ap 30 Lielbritānijā iepirkto kāpurķēžu bruņutehnikas vienību. Šogad kopumā Latvijā tiks izvietotas aptuveni 37 Lielbritānijā iegādātās CVRT kaujas mašīnas.

Aizvadītā gada nogalē Latvijā tika piegādāti pirmie četri kāpurķēžu bruņutransportieri CVRT, kas sākotnēji tika izmantoti tehniķu un mehāniķu, kā arī karavīru apmācībai vienībās Ādažu bāzē.

Latvija 2014.gadā, Sauszemes spēku Kājnieku brigādes mehanizācijas projekta ietvaros, parakstīja līgumu par 123 CVRT bruņumašīnu iegādi no Lielbritānijas . Lai arī tehnika ir lietota, tā pirms nonākšanas Latvijas rīcībā tika modernizēta. Bruņutehnikas iepirkumam atvēlēti 48,1 miljons eiro. Paredzēts, ka kaujas mašīnas tiks aprīkotas arī ar ceturtās paaudzes prettanku raķešu sistēmām "Spike".

Mehanizētas vienības izveidei paredzētos CVRT NBS saņems laika posmā no 2016.gada līdz 2020.gadam. Tehnikas piegāde notiks pakāpeniski, un līdz ar tehnikas piegādi uzsākta arī tās ieviešana ekspluatācijā.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka CVRT kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota kaujas tehnika ar ļoti augstu mobilitāti, kas neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī pārvietoties ārpus ceļu tīkla - visur, kur nav purvs. Tehnika ir viegli transportējama gan pa dzelzceļu, gan jūru, gan ar gaisa transportu.

Darbs pie Sauszemes spēku Kājnieku brigādes mehanizācijas projekta tika uzsākts 2012.gada nogalē.

Tāpat vēstīts, ka bruņutehnikas modeļus dēvēs par "Glābēju", "Pērkonu", "Vairogu", "Virsaiti" un "Zobenu". Šādi nosaukumi tika izvēlēti ministrijas rīkotā skolēnu konkursa ietvaros. Lielbritānijas ražotie CVRT  bruņutehnikas modeļi spēj pildīt gan izlūkošanas, gan prettanku, pirmās palīdzības, karavīru pārvadāšanas un citus uzdevumus.

BNS

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 3
Skatīt visus komentārus