Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīgā aiztur jaunieti, kurš bija zaimojis Latvijas karogu, noslaukot tajā dibenu un kājas. Izrādījās, ka viņš bijis meklēšanā.

Torņakalnā huligāni izņirgājušies par valsts karogu - viens tajā pat slaucījis dibenu un kājas 137

112
2016. gada 5. jūlijā 15:50 2016. gada 5. jūlijā 15:50
Likumsargi Rīgā aizturējuši jaunieti, kurš bija zaimojis Latvijas karogu, noslaukot ar to dibenu un kājas.

Pirmdien vēlā vakara stundā, RPP Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs agresīvi noskaņotiem jauniešiem, kuri Torņakalnā ālējās un demolēja svešu īpašumu. Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargus sagaidīja aculiecinieki, kuri norādīja uz diviem jauniešiem un pastāstīja, ka trešais, ieraugot policijas tuvošanos, aizbēga. Visi jaunieši esot uzvedušies agresīvi, ar kājām situši pa elektrosadales skapi, atkritumu urnām un sabojājuši valsts karogu.

Pārrunu laikā, viens no vaininiekiem policijas darbiniekiem atzinās, ka tieši aizbēgušais jaunietis esot noplēsis karogu no masta, aptinis sev to apkārt, noslaucījis dibenu, nometis zemē, pēc kā spārdījis un visbeidzot noslaucījis tajā kājas. Apsekojot apkārtni, uzmeklēts sabojātais elektrosadales skapis un karoga masts, pie kura bija palikusi daļa no Latvijas valsts karoga. Abi jaunieši aizturēti un kopā ar aculieciniekiem nogādāti Valsts policijā turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Pusstundu vēlāk, turpinot teritorijas apsekošanu, pamanīts aprakstam atbilstošs jaunietis. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā, noskaidrots, ka jaunietis jau iepriekš ir izsludināts meklēšanā. Karoga zaimotājs aizturēts un nogādāts Valsts policijā, kur aculiecinieki viņu atpazina.

Krimināllikums nosaka, ka par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai par citādu šo valsts simbolu zaimošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām. 

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 5
Skandāls šovbiznesā – konkurss “Supernova 2018” palicis bez vadītājiem! 15
Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
Skatīt visus komentārus