Rīgas nakts patversmes sieviešu nodaļas iemītnieces iekopušas sev dārzu

Ziņas
2016. gada 5. jūlijā 18:15
Šobrīd Rīgas patversmes Sieviešu nodaļā (Eiženijas ielā 1) noris projekts „Zaļie īkšķīši”, kura mērķis ir sociālā rehabilitācija, kas vērsta uz pašdisciplīnas uzlabošanu, jaunu prasmju un iemaņu gūšanu, personu bez pajumtes pašapziņas celšanu un saskarsmes spēju veidošanu.

Rīgas patversmes Sieviešu nodaļa pagājušā gada nogalē pārcēlās uz jaunām telpām, un tagad ap patversmi ir liela teritorija ar augļu kokiem un krūmiem, kā arī neapstrādāta zeme, kura tiek izmantota, lai klientēm mācītu sistemātisku darbu, atbildību, rūpes par dārzu. Projekta laikā tika apkopti teritorijā jau esošie apstādījumi un augļkoki, kā arī veidoti jauni apstādījumi un dārzs. Klientes tiek mācītas sistemātiski rūpēties par apstādījumiem, tos ravējot un laistot.

Klientes daudz ko mācās ne tikai no lektores un darba grupu vadītājas, bet arī cita  no citas, kā arī viņas atceras, atjauno savas prasmes un iemaņas un arī apgūst jaunas. Klientēm tiek veidota vide, kurā viņas jūtas kā savas vides realizētājas, dodot vaļu fantāzijai un rīcībai.

Šobrīd Rīgas patversmes Sieviešu nodaļas teritorijā sadarbojoties sociālā darba speciālistiem un klientiem ir savs akmensdārzs, kas ir pašu klientu ideja un realizācija. Klientes ir ieguldījušas milzīgu darbu, lai uzpostu patversmes teritoriju. Sociālā darba speciālisti ir novērojuši, ka klientes, kuras aktīvi piedalās projektā, ir ļoti lepnas par sevi, viņām ir cēlusies pašapziņa, un viņas jūtas vajadzīgas un novērtētas.

Puķes priecē visus apkārtējos, arī dārzā jau gatavojas dārzeņi, un ķirbju raža būs izcila. Arī patversmes darbinieki no saviem mazdārziņiem periodiski atved kādu krūmu vai puķu stādus, un ir plānots, ka darbinieki, pēc zemeņu atražošanas, atvedīs uz patversmi zemeņu stīgas, lai nākošajā gadā būtu arī zemeņu dobes. Par projektā paveikto, sakārtoto teritoriju prieks ir gan pašām klientēm, gan darbiniekiem, gan garāmgājējiem.

Regīna Zommere/Foto: Gatis Dieziņš/LETA Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 37
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8