Katoļu baznīca vēlas valdības atbalstu Jēkaba katedrāles rekonstrukcijai, kam nepieciešami pieci miljoni eiro.

Arhibīskaps Stankevičs devies pie premjera lūgt 5 miljonus Jēkaba katedrāles rekonstrukcijai 30

Sabiedrība
2016. gada 6. jūlijā 09:53 2016. gada 6. jūlijā 09:53
Romas katoļu baznīca vēlas valdības finansiālu atbalstu, lai rekonstruētu Rīgas Sv.Jēkaba katedrāli.

Pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) uz tikšanos bija ieradies Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, lai pārrunātu valdības iespējas palīdzēt ar finansējumu dievnama rekonstrukcijai, pastāstīja Kučinska prese sekretārs Andrejs Vaivars.

Baznīcai ir nepieciešama ievērojama atjaunošana, taču pašai organizācijai šādu līdzekļu neesot. Kopumā esot nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro.

Premjers šo informāciju pieņēmis zināšanai, un pagaidām nekādi lēmumi par atbalstu nav pieņemti. Tāpat vēl ir jāvērtē, vai valdība vispār var palīdzēt, kā un cik lielā apjomā, skaidroja Vaivars.

Par šo jautājumu sarunas vēl paredzēts turpināt, tostarp arī valsts budžeta kontekstā.

Rīgas Sv.Jēkaba katedrāle ir nozīmīgs arhitektūras piemineklis, kurā saglabāti daudzi Latvijas sakrālās mākslas pieminekļi. Kā Romas katoļu baznīcas arhibīskapa katedrāle Sv.Jēkaba baznīca kopā ar tai līdzās esošo Sv.Marijas Magdalēnas baznīcu, kūrijas un klostera ēkām, kā arī dažādu katoļu laju organizāciju mītnēm veido vienu no šīs konfesijas garīgajiem centriem Rīgā.

Katedrāle ir celta 1225.gadā un ir pirmais latviešu draudzes dievnams Rīgā. Dievnams kopš 1923.gada pieder Romas katoļu konfesijai, kad Latvijas valdība to nodeva Rīgas katoļu arhibīskapa rīcībā.

LETA/Foto: catholic.lv

Citi šobrīd lasa

Nevainīga jaunā drona testēšana izvēršas par īstu trilleri
Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus