Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju un nozīmēto ekspertīžu slēdzienu, kurā apliecināts, ka jaundzimušā bērna nāve nav iestājusies vardarbības vai jebkādu tīšu darbību dēļ, policija februārī par nonāvēšanu sākto kriminālprocesu izbeigusi.

Policija atzīst, ka zīdainis Lizuma pagastā nav gājis bojā vardarbības dēļ 11

112
2016. gada 6. jūlijā 13:10 2016. gada 6. jūlijā 13:10
Gulbenes policijā ir pabeigta izmeklēšana saistībā ar jaundzimušā nāvi šā gada februārī Lizuma pagastā un secināts, ka zīdaiņa nāve nav iestājusies vardarbības vai tīšas nolaidības rezultātā.

Kā informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, izmeklēšanas laikā konstatēts, ka mātes rīcībai nav tiešas cēloniskas saistības ar zīdaiņa nāves iestāšanos.

Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju un nozīmēto ekspertīžu slēdzienu, kurā apliecināts, ka jaundzimušā bērna nāve nav iestājusies vardarbības vai jebkādu tīšu darbību rezultātā, policija februārī par nonāvēšanu sākto kriminālprocesu izbeigusi. Tas izbeigts, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 1.punkta, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Jau vēstīts, ka šī gada februāra sākumā policijā tika saņemta informācija par kādu sievietei, kura nonākusi mediķu aprūpē pēkšņu veselības problēmu dēļ. Mediķiem radās aizdomas par iespējamām dzemdībām, kas notikušas ārpus ārstniecības iestādes.

Sākot informācijas pārbaudi, policija netālu no sievietes dzīvesvietas atrada jaundzimuša bērna līķi, kas tika nosūtīts ekspertīžu veikšanai. Policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas par nonāvēšanu, un izmeklēšanas laikā policijas uzdevums bija noskaidrot, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, kā rezultātā iestājusies zīdaiņa nāve.

LETA/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 36
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Skatīt visus komentārus