Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju un nozīmēto ekspertīžu slēdzienu, kurā apliecināts, ka jaundzimušā bērna nāve nav iestājusies vardarbības vai jebkādu tīšu darbību dēļ, policija februārī par nonāvēšanu sākto kriminālprocesu izbeigusi.

Policija atzīst, ka zīdainis Lizuma pagastā nav gājis bojā vardarbības dēļ 11

Ziņas
2016. gada 6. jūlijā 13:10
Gulbenes policijā ir pabeigta izmeklēšana saistībā ar jaundzimušā nāvi šā gada februārī Lizuma pagastā un secināts, ka zīdaiņa nāve nav iestājusies vardarbības vai tīšas nolaidības rezultātā.

Kā informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, izmeklēšanas laikā konstatēts, ka mātes rīcībai nav tiešas cēloniskas saistības ar zīdaiņa nāves iestāšanos.

Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju un nozīmēto ekspertīžu slēdzienu, kurā apliecināts, ka jaundzimušā bērna nāve nav iestājusies vardarbības vai jebkādu tīšu darbību rezultātā, policija februārī par nonāvēšanu sākto kriminālprocesu izbeigusi. Tas izbeigts, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 1.punkta, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Jau vēstīts, ka šī gada februāra sākumā policijā tika saņemta informācija par kādu sievietei, kura nonākusi mediķu aprūpē pēkšņu veselības problēmu dēļ. Mediķiem radās aizdomas par iespējamām dzemdībām, kas notikušas ārpus ārstniecības iestādes.

Sākot informācijas pārbaudi, policija netālu no sievietes dzīvesvietas atrada jaundzimuša bērna līķi, kas tika nosūtīts ekspertīžu veikšanai. Policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas par nonāvēšanu, un izmeklēšanas laikā policijas uzdevums bija noskaidrot, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, kā rezultātā iestājusies zīdaiņa nāve.

LETA/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 46
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 4
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 10