Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valsts prezidenta kundze kļuvusi par diasporas skolu patronesi.

Iveta Vējone kļuvusi par diasporas skolu patronesi 16

Sabiedrība
2016. gada 6. jūlijā 20:33 2016. gada 6. jūlijā 20:33
Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējones kundze kļuvusi par diasporas skolu patronesi, pavēstīja Pasaules Brīvo latviešu apvienībā (PBLA).

Trešdien notika Vējones un PBLA Izglītības padomes (IP) domu apmaiņa par latviskās izglītības veicināšanu ārpus Latvijas.

Tikšanās laikā PBLA IP pārstāves Anta Spunde un Dace Mažeika sniedza pārskatu par diasporas izglītības aktualitātēm un nākotnes vajadzībām. Tika pārrunāta gan Latvijas valsts institūciju diasporas skolām veidoto materiālu sagatavošanas līdzšinējā prakse un piešķirtā finansējuma pozitīvā ietekme uz latviešu skolu attīstību ārvalstīs. Par prioritāti tika minēts nesen sāktais darbs pie diasporas bērniem piemērota tālmācības rīka izveides, kura virzība, pēc PBLA IP uzskatiem, pašlaik nenotiek pietiekami ātri. 

Sarunā tika pārrunātas arī svarīgākās ar diasporas izglītību saistītās aktualitātes šajā vasarā, kas kļuvušas par neatņemamu Latvijas valsts un ārvalstīs dzīvojošo latviešu sadarbības sastāvdaļu, – diasporas skolotāju kursi, diasporas bērnu nometne, izglītības nozares jautājumu aktualizācija ikgadējā diasporas konferencē.

Šie pasākumi kļuvuši par labas sadarbības piemēriem starp Latvijas valsts institūcijām un diasporas izglītības nozarē strādājošajiem aktīvistiem, kā arī ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešu bērniem. Vējones kundze atbalstīja sadarbības labās prakses turpināšanas nepieciešamību, uzsverot ciešo saikni, kas veidojama starp Latvijas valsti un tās piederīgajiem visā pasaulē, norāda PBLA.

Plānots, ka Vējone, būdama diasporas skolu patronese, piedaloties ārvalstu vizītēs, apmeklēs attiecīgo valstu diasporas nedēļas nogales skolas, tiksies ar to pārstāvjiem un apspriedīs diasporas nedēļas skolām aktuālos jautājumus. 

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Šorīt 55 gadu vecumā no smadzeņu vēža miris slavenais operdziedātājs Hvorostovskis 26
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 3
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 12
Skatīt visus komentārus