Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Daugavā ielaisti ezera sīgu mazuļi

Runā Rīga
2016. gada 8. jūlijā 16:11 2016. gada 8. jūlijā 16:11
Piektdien, 8.jūlijā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieku Askoldu Kļaviņu, klātesot Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvjiem, Daugavā (Zaķusalas krastmalā, zem Salu tilta) ielaida 90 kg ezera sīgu mazuļu. Tā kā ezera sīgu mazuļi svēra aptuveni 30 gramus, Daugavā tika ielaisti aptuveni 3000 zivju.

„Rīgas pašvaldība jau kopš 2010. gada mērķtiecīgi atjauno zivju resursus Rīgas administratīvajā teritorijā esošajos ūdeņos. Šogad vēl plānots Buļļupē ielaist aptuveni 28 tūkstošus zandartu mazuļu. Šim projektam esam ieguvuši atbalstu no Zivju fonda. Tuvākajā laikā Mājokļu un vides departamenta interneta vietnē tiks ievietota aptauja, kurā ikviens makšķernieks un interesents varēs izteikt savus priekšlikumus par to, ar kādām zivīm vēl vajadzētu papildināt mūsu ūdeņus. Pēc aptaujas datu apkopošanas lūgsim speciālistu viedokli, un, ja tas būs pozitīvs, tad Daugavā, Buļļupē un Rīgas ezeros tiks ielaisti arī citu zivju sugu mazuļi,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Sīgu mazuļu iegādi un ielaišanu Daugavā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) 1306,80 EUR apmērā finansēja no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē. Zivju mazuļus piegādāja no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Zivju audzētavas „Tome”.

Regīna Zommere/Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 14
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Pievienot komentāru