Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā Saeimas deputātiem maijā atalgojumā izmaksāti 191 758 eiro. Brigmaņa alga ir vislielākā.

Par darbu maijā Augustam Brigmanim vislielākā alga deputātu vidū - 3398 eiro 24

Politika
2016. gada 9. jūlijā 21:04 2016. gada 9. jūlijā 21:04
Maijā Saeimas deputātiem atalgojumā izmaksāti 191 758 eiro pēc nodokļu nomaksas, informēja parlamenta Preses dienestā.

Līdzīgi kā citos mēnešos, arī maijā vislielākais atalgojums - 3398 eiro - izmaksāts Augustam Brigmanim, kurš ir Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretārs, kā arī Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs.

Viens no lielākajiem atalgojumiem arī maijā bija Saeimas Prezidija locekļiem, parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem. Deputātu atalgojumā iekļauta alga, slimības pabalsts, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas priekšsēdētāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem.

Piemēram, "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa maijā saņēmusi 2660 eiro, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) - 2555 eiro, Juridiskās komisijas vadītājs un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš - 2604 eiro, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS) - 2579 un VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Raivis Dzintars - 2884 eiro.

Atalgojumu virs 2500 eiro saņēmuši vēl vairāki deputāti, piemēram, Saeimas sekretāra biedrs, "No sirds Latvijai" frakcijas vadītāja vietnieks, kā arī Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris - 2835 eiro, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sekretārs Ainārs Latkovskis (V) - 2742 eiro, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) - 2598 eiro, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (V) - 2651 eiro, Mandātu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) - 2566 eiro un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) - 2651 eiro.

Savukārt zemākais atalgojums - 1209 eiro - bija deputātam Dainim Liepiņam (LRA). Pēc Saeimas lēmuma par piekrišanu Liepiņa krimināllietas turpmākai izskatīšanai tiesā viņš uz laiku nevar piedalīties parlamenta sēdēs, kā arī saņem pusi no algas. Pērn 17.septembrī Jelgavas tiesa Liepiņu atzina par nevainīgu un pilnībā attaisnoja visās apsūdzības epizodēs. Savukārt Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, pasludināja jaunu spriedumu, nolemjot sodīt Liepiņu ar 1080 eiro naudas sodu. Liepiņš notiesājošo spriedumu pārsūdzējis Augstākajā tiesā.

Kā ziņots, janvārī deputātiem izmaksāti 197 655 eiro, februārī - 192 715 eiro, martā - 189 735 eiro, bet aprīlī - 191 140 eiro.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 19
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 26
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 34
Skatīt visus komentārus