Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Preces ar beigušos derīguma termiņu nebija atsevišķi nodalītas no derīgajiem pārtikas produktiem un dzērieniem.

PVD Liepājā atrod pārmarķētus vecus čipšus, sulas un kakao 3

112
2016. gada 13. jūlijā 11:45 2016. gada 13. jūlijā 11:45
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidkurzemes pārvaldes pārtikas inspektori, veicot pārbaudi kāda uzņēmuma noliktavā Liepājā, no tirdzniecības izņēma preces, kurām bija beidzies derīguma termiņš, kā arī preces ar pārmarķētiem realizācijas termiņiem un preces bez izcelsmes dokumentiem.

Kā informēja PVD pārstāve Anna Joffe, no apgrozības tika izņemti 73,6 kilogrami dažādu graudaugu produktu izstrādājumu, 583 litri dzēriena, tajā skaitā 387 litri gāzētā minerālūdens "Tiche" un 180 litri "Tymbark" sulas dažādos iepakojumos un citi produkti, kā, piemēram, "Estrella" kartupeļu čipši ar pikanto tomātu garšu, sāļie krekeri "Tuc", kakao "Aroma" un "Holenderskie".

Visiem minētajiem produktiem bija beidzies ražotāja noteiktais realizācijas termiņš.

Tāpat daļai pārtikas produktu, kā, piemēram, šokolādēm, dzērieniem, nebija norādes par derīguma termiņu vai arī derīguma termiņam paredzētā vieta bija tukša, neaizpildīta. Vēl vienai daļai produktu - kakao "Aroma bona" oriģinālais derīguma termiņš "31.12.2015". bija aizkrāsots ar korektoru un uzspiests jaunais termiņš "28.11.2016". Derīguma termiņi bija pārmarķēti "Herkuless" graudaugu produkcijai un sāļajiem krekeriem "Tuc".

Kopumā pārbaudes laikā inspektori konstatēja, ka uzņēmums nenodrošina pārtikas izsekojamību un noliktavā atrodas preces ar beigušos derīguma termiņu, kas nebija atsevišķi nodalītas no derīgajiem pārtikas produktiem un dzērieniem. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kad kāja sāp un rakete lido pret zemi. Mūsu Aļona pēc zaudējuma talantīgajai igaunietei Kontaveitai izstājas no "Australian Open" 11
Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 51
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 20
Pievienot komentāru