Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šobrīd paredzēts, ka par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņem vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Briselē izskan rosinājums par katru pārvietoto bēgli piešķirt 10 000 eiro 60

Politika
2016. gada 13. jūlijā 17:30 2016. gada 13. jūlijā 17:30
Lai atbalstītu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu centienus bēgļu pārvietošanā, Eiropas Komisija (EK) rosina par katru pārvietoto bēgli piešķirt 10 000 eiro, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Līdzekļi tam tiktu piešķirti no ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda. Pārmitināšana, ko veiktu ārpus ES pārmitināšanas regulējuma, nesaņemtu finansiālu atbalstu no ES budžeta.

Šobrīd paredzēts, ka par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņem vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Tāpat EK ierosinājusi izmaiņas ES pārmitināšanas regulējumā, kas nozīmētu lielāku ES ietekmi bēgļu pārvietošanas jautājumos. EK iesniegtais priekšlikums paredz pastāvīgu regulējumu ar vienotu procedūru pārvietošanai ES iekšienē. Lai gan ES dalībvalstīm arī turpmāk būs tiesības izlemt, cik cilvēkus katru gadu pārvietot, tomēr ES, koordinējot atsevišķu valstu centienus un rīkojoties kopā, panāktu lielāku ietekmi.

Paredzēts, ka ikgadējos ES pārvietošanas plānos būs noteiktas ģeogrāfiskās prioritātes, kas būs pamats personu pārvietošanai. Tāpat tiks noteikts maksimālais personu skaits, kuras jāpārvieto nākamajā gadā, balstoties uz dalībvalstu un asociēto Šengenas valstu līdzdalību un ieguldījumu, ko tās sniegušas konkrētajā ikgadējā pārmitināšanas plānā.

Regulējumā ir noteikti kritēriji, kas būtu jāņem vērā, nosakot reģionus vai trešās valstis, no kurām tiek veikta pārmitināšana. Piemēram, to personu skaits trešajās valstīs, kurām ir vajadzīga starptautiskā aizsardzība, vispārējās attiecības starp ES un trešajām valstīm, kā arī efektīva šo valstu sadarbība patvēruma un migrācijas jomā.

Ar jauno regulējumu paredzēts izveidot vienotu standarta procedūru kopumu pārvietošanas kandidātu atlasei un attieksmei pret šiem cilvēkiem.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 48
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Skatīt visus komentārus