Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Juris Jurašs (attēlā pa kreisi) apgalvo, ka viņam piedāvāts miljons eiro, lai pārkvalificētu nodarījumu Magoņa krimināllietā.

KNAB darbinieks Jurašs apgalvo, ka viņam piedāvāts viena miljona kukulis par labu Uģim Magonim 97

Sabiedrība
2016. gada 14. jūlijā 10:10 2016. gada 14. jūlijā 10:10
No amata atbrīvojamajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājam Jurim Jurašam piedāvāts viena miljona eiro liels kukulis, lai VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods, to žurnālam "Ir" pastāstījis pats Jurašs.

Pēc Juraša teiktā, par šo kukuļa piedāvājumu atbilstoši iekšējai kārtībai viņš informējis KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi.

"Man ir grūti pateikt, vai bija iespējams noķert [kukuļa piedāvātāju] vai ne, bet es kā savas jomas profesionālis redzētu iespēju, kā šo informāciju var pārbaudīt," žurnālam sacījis Jurašs, piebilstot, ka no komunikācijas ar biroja vadību viņam radies iespaids, ka "nevienu tas neinteresē".

Kukuļa piedāvājumi Jurašam kā KNAB amatpersonai esot izteikti arī iepriekš - tolaik šie piedāvātāji gan pieķerti un par to stājušies tiesas priekšā.

Ņemot vērā, ka Streļčenoks patlaban atrodas atvaļinājumā, viņa komentāru par Jurašam piedāvāto kukuli Magoņa lietā neesot izdevies iegūt.

Kā ziņots, pagājušā gada vasarā KNAB aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Par kukuļa došanu aizdomās tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Šā gada jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Ņemot vērā, ka klients nav liecinājis, Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA plašākus komentārus nesniedza. Komentārus nesniedza arī Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš gan iepriekš skaidroja, ka Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst. Uzņēmējs nenoliedz, ka devis naudu Magonim, taču tam esot bijis pavisam cits mērķis.

LETA/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus