Vilki parasti nodara postījumus naktī vai krēslas stundās, visbiežāk uzbrūkot aitām un teļiem, kazām un suņiem.

Rīt sākas vilku medību sezona; šā gada pagaidu limits - 250 vilki 42

Ziņas
2016. gada 14. jūlijā 13:19
Saistībā ar to, ka rīt, 15.jūlijā, sāksies jaunā - 2016.-2017.gada - vilku medību sezona, Valsts meža dienests (VMD) izdevis rīkojumu, kas atļauj sezonā nomedīt 250 vilkus, informē dienesta pārstāvji.

Šis ir sākotnēji noteiktais pieļaujamais nomedījamo vilku skaits. Tomēr, ja tiks reģistrēti daudzi gadījumi par vilku uzbrukumiem mājlopiem, VMD ir tiesības limitu palielināt.

Vilku medību sezona ilgst līdz noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 31.martam. Iepriekšējā medību sezonā tika nomedīti 275 vilki no atļautajiem 275, savukārt 2014.-2015.gada sezonā nomedīja 267 vilkus no atļautajiem 300.

Vilki parasti nodara postījumus naktī vai krēslas stundās, visbiežāk uzbrūkot aitām un teļiem, kazām un suņiem. Latvijā vilku blīvums lielāks valsts rietumu, ziemeļu un austrumu daļā, bet mazāk tie sastopami valsts centrālajā daļā. Vilks, kurš ir vesels un nav inficējies ar kādu no slimībām, izvairīsies no cilvēka un necentīsies tam tuvoties.

VMD aicina iedzīvotājus, kas manījuši vilkus, kuru uzvedība tiem šķitusi neadekvāta, ziņot par to Valsts meža dienestam.

Eiropas valstu mērogā vilks ir apdraudēts, tādēļ iekļauts aizsargājamo sugu sarakstos. Šo sugu aizsardzību nosaka Latvijā ratificētas starptautiskās konvencijas un Eiropas Savienības valstu likumdošana. Taču minētie starptautiskie dokumenti pieļauj ar vietējiem apstākļiem saistītas atkāpes no vispārējām prasībām, ja vien vietējo specifiku pamato ar regulāri ievāktiem datiem.

LETA/ Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 32
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 45