Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Atbalstītajā priekšlikumā norādīts, ka minētā izglītojamo aizsargāšana nebūs jāveic augstskolās.

Skolās redzamās vietās būs jānovieto valsts karogs, ģerbonis un himnas teksts 58

Sabiedrība
2016. gada 14. jūlijā 13:58 2016. gada 14. jūlijā 13:58
Izglītības iestādē redzamā vietā, nodrošinot cieņpilnu attieksmi, būs jānovieto valsts karogs, lielais ģerbonis un himnas teksts, liecina Ministru kabinetā iesniegtais noteikumu projekts par izglītojamo audzināšanas vadlīnijām, kuru valdība skatīs piektdien, 15.jūlijā.

Noteikumu projektā teikts, ka izglītības iestādēm būs jāorganizē svinīgus pasākumus sagaidot valsts svētkos - Darba svētkos un Satversmes sapulces sasaukšanas dienā 1.maijā, Neatkarības atjaunošanas dienā 4.maijā un Latvijas proklamēšanas dienā 18.novembrī.

Turklāt izglītības iestādei būs jāorganizē pasākumus vai jāiesaistās valsts organizētās aktivitātēs, kuras sekmē izpratnes un attieksmes veidošanos pret notikumiem, kas saistīti ar 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienu 20.janvārī, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienām 25.martā un 14.jūnijā, Nacisma sagrāves dienu un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu 8.maijā, Eiropas dienu 9.maijā, likuma "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" pieņemšanas dienu 21.augustā, Lāčplēša dienu 11.novembrī un citām likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām noteiktajām pēc izglītības iestādes ieskatiem.

Papildus tam jebkurā skola redzamā vietā, nodrošinot cieņpilnu attieksmi, būs jānovieto valsts karogu un lielo valsts ģerboni, kā arī valsts himnas tekstu.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais noteikumu projekts paredz, ka audzināšanas mērķis ir nodrošināt iespēju katram izglītojamajam kļūt par krietnu cilvēku, turklāt tikumisku, rīcībspējīgu un atbildīgu personību sabiedrībā. Tāpat audzināšanas uzdevums ir veicināt izglītojamā izpratni par vērtībām un tikumiem, sekmējot to praktizēšanu, bagātināt kultūrvēsturisko pieredzi, stiprināt piederību un lojalitāti Latvijai, un tās Satversmei.

Jau ziņots, ka pērnā gada jūnijā Saeimas deputāti galīgajā lasījumā atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko  ("Saskaņa") pretrunīgi vērtēto priekšlikumu, kas uzliek pienākumu izglītības iestādēm aizsargāt izglītojamos no tādas informācijas, kas neatbilst tikumiskās attīstības nodrošināšanai. Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā paredz, ka valdībai jānosaka tikumiskās audzināšanas vadlīnijas.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 93
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 14
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus