Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bijušais tieslietu ministrs aicina prokuratūru izvērtēt Juraša paziņojumu par piedāvāto kukuli.

Bijušais tieslietu ministrs Bordāns aicina prokuratūru tomēr izvērtēt Juraša sacīto par piedāvāto kukuli Magoņa lietā 10

Sabiedrība
2016. gada 14. jūlijā 22:17 2016. gada 14. jūlijā 22:17
Bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicina izvērtēt no amata atbrīvotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvja Jura Juraša apgalvojumus par viņam it kā piedāvāto kukuli kādreizējā VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) vadītāja Uģa Magoņa lietā.

Ja patiesība ir Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājam, tad secināms, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks nav izdarījis darbības, kuras viņam pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Tādējādi Streļčenoks būtu saucams pie kriminālatbildības un sodāms par valsts amatpersonas bezdarbību. Savukārt, ja Juraša paziņojums ir nepatiess, viņa darbības būtu kvalificējamas kā neslavas celšana, paziņojumā presei norāda Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs.

Bordāns vērš uzmanību, ka jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem valsts prokuratūrai, aizstāvot sabiedrības intereses, ir pienākums reaģēt uz šīm klajā nākušajām ziņām. Abas iesaistītās amatpersonas nav politiķi vai sabiedrības slavenības, kas drīkst un var atļauties asākus vai vienkārši tēlainus izteicienus bez turpmākām sekām.

"Izmeklēšanas iestāžu amatpersonas skaidri apzinās, ka ir paziņots, turklāt - ar tiešu nolūku, par smagu kriminālnoziegumu, kam vai nu ir, vai arī nav sekojusi atbilstoša rīcība, kas arī nepārprotami ir bijis darīts ar tiešu nolūku. Vienlaikus, gadījumā, ja mēs, kā sabiedrība, vēlamies, lai mūsu apmaksātās tiesībsargājošās iestādes nav fikcija un butaforija, kas piesedz noziedzību, aicinu sabiedrību uztvert šo faktu ar atbilstošu nopietnību un sekot notikumu attīstībai ar vislielāko uzmanību. Pretējā gadījumā mēs paši būsim atzinuši, ka dzīvojam valstī, kurā tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, kas saņem algu no mūsu maksātajiem nodokļiem, nekādu reālu darbu sabiedrības interesēs nedara," paziņojumā norāda Bordāns.

Jau ziņots, ka pagājušā gada vasarā KNAB aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Aizdomās par kukuļa došanu tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Šā gada jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Tikmēr Jurašs žurnālam "Ir" paziņojis, ka viņam piedāvāts vienu miljonu eiro liels kukulis, lai Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. Konkrētu piedāvātāju viņš neminēja.

Pēc Juraša teiktā, par šo kukuļa piedāvājumu atbilstoši iekšējai kārtībai viņš informējis KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi.

Savukārt KNAB šodien paziņojis, ka Juraša atziņa ir būtiski kaitējusi sekmīgai faktu pārbaudei. No KNAB atbildes gan nav skaidrs, vai ir tikuši veikti kādi pasākumi. Komentāru pagaidām nesniedz arī prokuratūra, kas šobrīd ir Magoņa lietas virzītāja.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 89
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 3
Skatīt visus komentārus