Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vaira Vīķe-Freiberga: "Francijas kūrortpilsētā Nicā notikušā terora akta rīkotājs veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām."

Vīķe-Freiberga: "Nicas terora akta rīkotājs ir zemisks gļēvulis" 104

Viedokļi
2016. gada 15. jūlijā 13:03 2016. gada 15. jūlijā 13:03
Francijas kūrortpilsētā Nicā notikušā terora akta rīkotājs veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām, šādu viedokli sociālajā vietnē "Facebook" paudusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente izteikusi visdziļāko līdzjūtību Nicas 14.jūlija teroraktā cietušajiem, viņu un upuru ģimenēm un visai Francijas tautai.

"Šis asiņainais terora akts vērsts pret brīvas valsts pilsoņiem, kas, kā ierasts, svinēja savus valsts svētkus un savas republikas sasniegumus," norādījusi eksprezidente.

Tāpat Vīķe-Freiberga skaidro, ka, izrādot savu nicinājumu pret līdzcilvēku dzīvībām, savu naidu pret viņu vēlmi pulcēties, lai kopā priecātos, un savu nepateicību pret valsti, kas sniegusi viņam patvērumu un pilsoņa tiesības, slepkava ir veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām.

Savukārt Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti iepriekš sacīja, ka notikušais terora akts ir uzbrukums ne tikai Francijai un tās ļaudīm, bet visai civilizētajai pasaulei. Vēstnieks arī sacīja, ka Francija vienmēr var paļauties uz saviem partneriem, īpaši Latviju, piebilstot, ka jau tuvākajā laikā tiks atvērta arī līdzjūtību grāmata.

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

Kā norādījusi Latvijas Ārlietu ministrija, ja tautiešiem nepieciešama konsulārā palīdzība, tie tiek aicināti zvanīt pa ministrijas diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26 337 711, Latvijas vēstniecības Francijā tālruni +33 153 645 810 vai +33 153 645 816 vai arī rakstīt uz e-pastu "palidziba@mfa.gov.lv".

 


LETA/Foto: Zane Bitere/LETA, AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA, AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 7
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 43
Krievu bobslejists Zubkovs, kuru pašu vaino dopinga lietošanā, skeletonistu diskvalifikāciju nosauc par klaunādi 8
Skatīt visus komentārus