Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Starptautiski atzītais tenors Kristians Benedikts.

Jūrmalas festivāla noslēguma koncertā Aleksandru Antoņenko aizstās starptautiski atzītais tenors Kristians Benedikts 1

Kultūra
2016. gada 15. jūlijā 16:11 2016. gada 15. jūlijā 16:11
Jūrmalas festivāla noslēgumā 16. jūlijā plkst. 20:00 Dzintaru koncertzālē skanēs krāšņs Gala koncerts Viva Italia, kurā Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni un Gaetāno Doniceti operu majestātiskās ārijas un duetus izpildīs starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alise Zinovjeva (soprāns), uzlecošā zvaigzne Marlēna Keine (soprāns), izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš un Jūrmalas festivāla orķestris Igaunijas Nacionālās operas galvenā diriģenta Vello Pēna vadībā. Slimības dēļ koncertā nevarēs piedalīties dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, kuru aizstās starptautiski atzītais tenors Kristians Benedikts. Tieši viņš aizstāj Alekstandru Antoņeko pasaules lielākajos operteātros, mūsu izcilā tenora slimības vai kādā citā gadījumā. Līdz ar to koncerta programmā izmaiņu nebūs un klausītāji varēs baudīt izcilu muzikālo sniegumu.

Jūrmalas festivāla grandiozais Gala koncerts Viva Italia tiks aizvadīts itāļu operkomponistu Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni un Gaetāno Doniceti mūzikas zīmē. Klausītājus priecēs atkalredzēšanās ar Aizkrauklē dzimušo, bet nu jau par itāļu dīvu kļuvušo Alisi Zinovjevu, kura savu spožo soprāna balsi skolojusi Romas Santa Cecilia konservatorijā un Milānas Teatro alla Scala akadēmijā, kā arī jauno un talantīgo dziedātāju, Latvijas Nacionālās operas solisti Marlēnu Keini, kura skolojusies Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā un Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas akadēmijā, studiju laikā debitējusi Tallinas Nacionālajā operā, bet mūsu Baltajā namā ienākusi ar Barbarīnas lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā “Figaro kāzas”. Slavējama arī viņas veiksmīgā debija operetes žanrā – lai atceramies Niko Dostāla “Klīviju” un pēcāk – Franča Lehāra “Jautro atraitni”.

Dāmu partneri šajā vakarā būs divi izcili dziedoņi, kuru ikdiena jau vairākus gadu desmitus saistīta ar slavenākajiem pasaules operteātriem. Starptautiski atzītais tenors Kristians Benedikts ir dziedājis vairāk nekā 20 lomas lielākajos pasaules operteātros un festivālos. Pēc Otello lomas izpildījuma Pavaroti vārdā nosauktajā Moderā, gan Minhenes operā, prese par viņu rakstīja: "izcili vokāli un artistiski lielisks Otello, viņš nespēlēja Otello, bet bija Otello". Savukārt pieredzes bagātais, elegantais basbaritons, par operas dievu un dēmonu dēvētais Egils Siliņš beidzamajos gados pievērsies Riharda Vāgnera operām: šobrīd viņš ir viens no pieciem pasaules labākajiem basbaritoniem, Vāgnera mūzikas interpretiem.

Solistu uzticamais pavadonis ceļojumā uz itāļu opermūzikas valstību būs īpaši Jūrmalas festivālam radītais Jūrmalas festivāla orķestris, kurā aizrautīgi muzicē Latvijas vadošo profesionālo simfonisko orķestru, toskait Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas orķestra labākie mākslinieki, bet Pie diriģenta pults stāsies igauņu maestro, Arvīda un Marisa Jansonu audzēknis, Igaunijas Nacionālās operas mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Vello Pēns.

Kā jau ziņots, no 11. līdz 16. jūlijam Dzintaru koncertzālē jau otro gadu notiek grandiozākais vasaras klasiskās mūzikas notikums – Jūrmalas festivāls, kurā varam baudīt Latvijā un pasaulē atzītu mākslinieku – Ksenijas Sidorovas, Vestarda Šimkus, Sergeja Nakarjakova, Aleksandra Antoņenko, Alises Zinovjevas, Intara Busuļa, Liepājas Simfoniskā orķestra un daudzu citu mākslinieku sniegumu, gādājot par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzāles 80. jubilejas gadā.

Regīna Zommere/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 40
Pievienot komentāru