Latvijas mobilo sakaru operatori: ārkārtas situāciju īsziņas Nicā nosūtītas veiksmīgi 1

Ziņas
2016. gada 15. jūlijā 19:21
Pēc ceturtdienas vakarā Francijas kūrortpilsētā Nicā notikušā terorakta Latvijas mobilo sakaru operatori saviem ārvalstīs esošajiem klientiem veiksmīgi nosūtījuši Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotās īsziņas par rīcību krīzes situācijā, apliecināja operatoru pārstāvji.

Kā sacīja "Tele2" Klientu apkalpošanas departamenta direktore Marita Romanovska, uzņēmuma klientu apziņošana noritējusi raiti un visi "Tele2" klienti, kuri atrodas Francijā, par notikušo Nicā un drošības situāciju ar īsziņām tikuši informēti jau agri no rīta, plkst.7.10. "Šādos brīžos cilvēkiem ir būtiski informāciju saņemt pēc iespējas savlaicīgāk, un pārliecinājāmies, ka informēšanas process strādā korekti," piebilda Romanovska.

"Bites" komunikācijas vadītāja Lelde Rassa-Apsīte atzina, ka īsziņu nosūtīšanas process noritējis tā, kā procedūrā paredzēts. "Šodien "Bite" ir nosūtījusi saviem klientiem ĀM sagatavotu īsziņu," teica uzņēmuma pārstāve. "Nosūtīto īsziņu skaitu nevaram atklāt, jo to aizsargā likums."

Arī "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) preses sekretāre Elīna Lidere apliecināja, ka sadarbība ar ĀM noritējusi veiksmīgi un īsziņas ar ministrijas sagatavoto informāciju par diennakts tālruni ārkārtas situācijām ir izsūtītas. "Informācija par nosūtīto īsziņu skaitu nav publiskojama," piebilda uzņēmuma pārstāve.

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

ĀM rīcībā pagaidām nav ziņu, ka starp terora akta upuriem būtu arī Latvijas valstspiederīgie.

Iepriekš, 13.jūnijā, spēkā stājās izmaiņas Elektronisko sakaru likumā, kas nosaka, ka Latvijas mobilo sakaru operatoriem ir pienākums operatīvi nosūtīt ĀM sagatavotās īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs par rīcību krīzes situācijās.

Likuma izmaiņas paredz - ja elektronisko sakaru komersants saņem ĀM paziņojumu par katastrofu vai tās draudiem, kas saistīti ar personas dzīvības vai veselības apdraudējumu, operatoram pēc iespējas ātrāk jānosūta ministrijas sagatavotā īsziņa par iespējamo rīcību draudu situācijā ārvalstīs esošajiem lietotājiem un abonentiem.

Šādos gadījumos mobilo telefonu operatori drīkstēs apstrādāt iedzīvotāja atrašanās vietas datus bez viņa piekrišanas, paredz likuma grozījumi.

LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 52
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 10
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 10