Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ne visi vīrieši ir solīdi kavalieri, ir arī tādi, kas pamanās par lielām summām apkrāpt bāros nejauši iepazītas sievietes. Tā gadījās Līgai, klubā „Sapņi un Kokteiļi” satiekot vīrieti vārdā Gints.

Iepazīšanās populārā Rīgas naktsklubā Līgai beidzas ar salauztu sirdi un pamatīgu robu makā 132

112
2016. gada 16. jūlijā 07:00 2016. gada 16. jūlijā 07:00
Detektīvbirojiem bieži vien nākas risināt visnotaļ kutelīgas lietas, no kurām varēja arī izvairīties, ja vien paši cietušie nebūtu tik vieglprātīgi. „Rīgas detektīvu aģentūrā” vērsusies rīdziniece Līga (vārds mainīts) – viņu apzadzis bārā iepazīts vīrietis, kuru uzaicinājusi naktī uz savām mājām.

Jaunajai rīdziniecei iepazīšanās ar „sapņu vīrieti” bārā „Sapņi un kokteiļi” beigusies ar pamatīgām finansiālām problēmām un salauztu sirdi. Donžuāns izrādījās izmanīgs krāpnieks, kas, izmantojot Līgas uzticību, no viņas bankas konta uz savu nakts laikā pārskaitīja 1500 eiro un aizlaidās tālēs zilajās.

Šķita normāls vīrietis

Līgas draudzene Māra atklāj notikušo:

“Pirms dažiem mēnešiem kopā ar Līgu aizgājām uz bāru „Sapņi un kokteiļi” Blaumaņa ielā. Par šo bāru bija labas atsauksmes – tur varot iepazīties ar nopietniem vīriešiem un jauki pavadīt laiku. Ar draudzeni sēdējām un atpūtāmies, mazliet iemalkojām kokteiļus. Pie mums pienāca apmēram 40 gadus vecs, stalts un solīds vīrietis, kurš sevi nodēvēja par Gintu. Viņš ar Lailu apmainījās telefona numuriem un sarunāja nākamo randiņu. Šķita normāls vīrietis. Pastāstīja, ka šķiras no sievas, ar kuru pašlaik dzīvo atsevišķi, un uz bāru atnācis, lai iepazītos ar kādu jauku sievieti, ar kuru nodibināt pastāvīgas attiecības. Gints dievojās, ka esot nopietns cilvēks – strādājot celtniecībā, rūpējoties par savu bērnu.”

Izlavījās no gultas, lai zagtu

Tā nu starp Līgu un Gintu izvērtās attiecības. “Cik zinu, viņi arī trīs vai četras naktis pavadīja kopā pie Līgas mājās,” turpina Māra. Un pēdējā no tām izrādījās liktenīga.

“Līga mājās uz galda pie datora turēja savu bankas karti ar visiem kodiem. Kādu nakti Gints piecēlās un paslepus no viņas konta uz savu pārskaitīja 1500 eiro, maksājuma uzdevumā ierakstot, ka tas ir Aizdevums nr. 1 un Aizdevums nr. 2. Kopš tās nakts Gints pazuda un uz Līgas telefona zvaniem vairs neatbildēja. Kad Līga grasījās maksāt kārtējo kredītmaksājumu, viņa atklāja, ka kontā naudas vairs nav...”

Bija agresīvs, lamājās pēdējiem vārdiem

Līga bija izmisumā un nezināja, pie kā vērsties pēc palīdzības. Nozagtie 1500 eiro sievietei ir nozīmīga summa, viņa strādā medicīnas jomā un, kā saka, naudā nemazgājas. Protams, arī psiholoģiski viņa bija sagrauta. Glābiņu meklēdama, cietusī sazinājās ar „Rīgas detektīvu aģentūru”.

Aģentūras prezidente Olga Zeļika žurnālam „Likums un Taisnība” stāsta: “Mums izdevās sazināties ar Gintu. Viņš negribīgi atzinās, ka bankas pārskaitījumus tomēr veicis. Bija gatavs parakstīt parādzīmi, bet tā arī līdz šim to nav izdarījis. Es arī neiesaku šo parādzīmi parakstīt. Ja to noformēs kā aizdevumu, tad tas būs civilprocess. Bet šajā gadījumā tas ir tipisks krāpšanas gadījums, un domājam vērsties ar iesniegumu policijā, lai Gintu sauktu pie kriminālatbildības. Domāju, ka naudu var atgūt, un mēs vērsīsimies ar iesniegumu policijā par krāpšanu. Te arī jāpiebilst, ka Gints pat draudēja. Viņš pa telefonu bija agresīvs un lamājās vārdiem, kurus līdz šim pat nebiju dzirdējusi. Viņš apgalvoja, ka ar iesniegumu policijā neko nepanāksim, jo viņam esot ļoti labi sakari policijā.”

Zeļika noskaidrojusi, ka šī nav pirmā reize, kad Gints kādu apkrāpis, viņš, piemēram, nav izmaksājis algu celtniekiem. “Zinu, ka šāds gadījums kā Gintai nav retums. Gribu sievietēm piekodināt – bāri nav labākā vieta, kur iepazīties ar vīriešiem. Bet, ja tā notiek, tad aicinu sievietes uzmanīties un neizturēties vieglprātīgi, nejauši iepazītiem vīriešiem uzticot savus datus, it sevišķi bankas konta kodus.”

Bārmenis redz daudz ko

Kāda Rīgas krodzinieks, kurš vēlas palikt anonīms,saka: “Protams, ka bāri un klubi ir vietas, kur sievietes nāk iepazīties ar vīriešiem un vīrieši ar sievietēm. Ir gan tīņi, gan cilvēki jau solīdos gados, Stāvot aiz bāra letes, visu šo iepazīšanās procesu var ļoti labi novērot. Nerunāšu par prostitūtām un iedzērušiem, kuri meklē lieku eiro alus kausam. Tā jau ir klasika. Bet zinu arī vienu otru klientu, kurš atnāk, lai iepazītos ar kādu sievieti, lai viņu izmantotu, „izslauktu” un pēc tam no viņas aizmuktu.

Tomēr man nav tiesību kādu bārā nelaist iekšā. Katram pašam taču par sevi ir jāatbild. Protams, brīdī, kad kādam liekas, ka atradis savu sapņu cilvēku, prāts atslēdzas, un nav nekādas jēgas man skriet pakaļ sievietei un saukt: “Tu esi nogrābusi pēdējo kretīnu!” Tā es pa purnu varu dabūt gan no viņas kavaliera, gan uzklausīt pašas dāmas lamu vārdu straumi.”

Ja esi stulba, maksā ragā

“Mans un bāra apsardzes pienākums ir nodrošināt kārtību bārā, un man nav jāatbild par to, kurš pēc tam uz kuru gultu aiziet. Ir bijuši gadījumi, kad reizēm nākas būt arī nežēlīgam un ciniskam. Piemēram, kāda dāma iepazīstas ar nejauši sastaptu kungu. Viņi pasūta kokteiļus un uzkodas. Īsi pirms bāra slēgšanas kungs aizlavās prom, bet dāmu atstāj vienu pašu pie galda ar nesamaksātu rēķinu. Dāma nosēž pusstundu, stundu, gaidot kavalieri. Kad jāmaksā rēķins, dāma teju vai raudādama no somiņa izvelk maku un atskaita, iespējams, savus pēdējos centus.

Žēl jau ir, bet šajos gadījumos kļūstu cinisks – maksā ragā, ja biji tik stulba, ka atļāvies apvārdoties un noticēt, ka viņš samaksās par visiem dārgajiem dzērieniem jau pēc pāris stundu ilgas papļāpāšanas. Varbūt tu nebiji viņa stilā, un viņš aizlaidās, bet tu cerēji uz nezin ko... Ja viens grib tikai iedzert, bet otrs tikai gultas priekus, tad nenoliedzami kāds paliks zaudētājos. Un es jau neesmu nekāds psiholoģiskās palīdzības dienests!” skarbs ir bārmenis.

Elmārs Barkāns/Foto: Vida Press/Facebook

Citi šobrīd lasa

Šķēle un Šlesers nevar ieviest kārtību sev piederošajā Liepājas autobusu parkā 29
Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 7
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 49
Skatīt visus komentārus