Vaira Vīķe-Freiberga izsaka visdziļāko līdzjūtību Nicas 14.jūlija teroraktā cietušajiem, viņu un upuru ģimenēm un visai Francijas tautai.

Vīķe-Freiberga: terorists Nicā izrādījis nepateicību par patvēruma sniegšanu 88

Ziņas
2016. gada 16. jūlijā 10:02
Terorists Nicā, kurš ceturtdien izdzēsa vismaz 84 cilvēku dzīvības, izrādījis nepateicību pret valsti, kas sniegusi viņam patvērumu un pilsoņa tiesības, savā sociālā tīkla "Facebook" kontā raksta eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Izrādot savu nicinājumu pret līdzcilvēku dzīvībām, savu naidu pret viņu vēlmi pulcēties, lai kopā priecātos, un savu nepateicību pret valsti, kas sniegusi viņam patvērumu un pilsoņa tiesības, slepkava ir veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām," norādījusi Vīķe-Freiberga.

Viņa izsaka visdziļāko līdzjūtību Nicas 14.jūlija teroraktā cietušajiem, viņu un upuru ģimenēm un visai Francijas tautai. "Šis asiņainais terorakts vērsts pret brīvas valsts pilsoņiem, kas, kā ierasts, svinēja savus Valsts svētkus un savas Republikas sasniegumus," rakstījusi eksprezidente.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītāju nošāva policija. No ievainotajiem 18 ir kritiskā stāvoklī. 19 tonnu smagās kravas automašīnas vadītājs tika nošauts, kad bija nobraucis divus kilometrus cauri pūlim pa Nicas Angļu promenādi (Promenade des Anglais), kur simtiem cilvēku bija ieradušies uz Francijas nacionālo svētku Bastīlijas dienas uguņošanu.

Vīrietis, kas vadīja kravas automašīnu, identificēts kā 31 gadu vecs tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis, kura personu apliecinošie dokumenti tika atrasti automašīnā.Policija vēl nav publiskojusi masu slepkavas vārdu, taču atzinusi, ka viņš dzīvojis Nicā. Avoti tiesībsargāšanas iestādēs stāsta, ka jau iepriekš viņš nonācis policijas uzmanības lokā par sīkiem likumpārkāpumiem.

Bastīlijas diena ir Francijas nacionālie svētki, kad tiek atzīmēts Franču revolūcijas sākums 1789.gadā.

Francijā par godu šai dienai notiek militārās parādes un citi pasākumi. Ar 14.jūliju Francijā tradicionāli sākas brīvdienu sezona.

BNS/ Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 83
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 68
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 25