Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc tam, kad izbaudīta kultūras programma, Kuldīgas svētkos tika reģistrēti 29 kautiņi. Ir sākti divi kriminālprocesi.

"Dzīres Kuldīgā" izvēršas trakā jandāliņā - sakaujas gan tirgotāji, gan ieskurbušie viesi 86

Novadu ziņas
2016. gada 18. jūlijā 17:17 2016. gada 18. jūlijā 17:17
Kuldīgas pilsētas svētkos "Dzīres Kuldīgā", kas norisinājās no 14.jūlija līdz 17.jūlijam, reģistrēti 29 gadījumi, kur konfliktu rezultātā personām nodarīti miesas bojājumi, Valsts policijas pārstāve Daiga Valdmane.

Par notikušo sākti vairāki administratīvās lietvedības procesi, bet divos gadījumos par miesas bojājumu nodarīšanu policija ir ierosinājusi kriminālprocesus. Par pārkāpumiem aizturētas četras personas, no kurām trīs paturētas apcietinājumā.

VP apkopotā informācija liecina, ka konfliktsituācijās galvenokārt bijuši iesaistīt jauni cilvēki vecumā līdz 25 gadiem. Turklāt šīs personas pārsvarā bijušas krietnā alkohola reibumā.

Policijā reģistrēts gadījums, kad konflikts izcēlies arī starp tirgotājiem par tirdzniecības vietas nosacījumiem. Rezultātā konfliktā iesaistītās personas guvušas miesas bojājumus. Tāpat svētku laikā fiksēts gadījums, kad kautiņa pārtraukšanai un kārtības nodrošināšanai likumsargiem bija nepieciešams izmantot asaru gāzi. Konfliktsituācijas radušās arī vietās, kur gājēji neatļautās vietās izmantojoši ielu braucamās daļas kā ietves. Tas radījis grūtības arī likumsargiem, kuri operatīvi pa pilsētas ielām spēja pārvietoties vien ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem. Fiksētas arī vairākas situācijas, kad no vecākiem noklīduši mazgadīgi bērni. Par laimi, visos gadījumos bērni drīz vien tika atrasti.

Svētku laikā divi autovadītāji sodīti par braukšanu pie automašīnas stūres alkohola reibumā. Sešas personas aizturētas par atrašanos sabiedriskā vietā ļoti stiprā alkohola reibumā.

VP svētku laikā Kuldīgā strādāja pastiprinātā režīmā, kopumā sabiedriskās kārtības uzturēšanā iesaistot 72 policijas darbiniekus. Paralēli VP dzīru laikā par kārtību un drošību pilsētā rūpējās Kuldīgas Pašvaldības policijas un pasākuma rīkotāju nolīgtās apsardzes firmas darbinieki. Svētkos līdzdarbojās arī VP Kurzemes reģiona pārvaldes suns, kurš pasākuma laikā piedalījās narkotisko vielu meklēšanā. Šajā reizē nekādas aizdomīgas vielas gan atrastas netika.

BNS/Foto: Publicitātes foto/Ieva Benefelde/Kuldiga.lv

Citi šobrīd lasa

Tifānijas Trampas draugi noslēdz laulību, kurā nebūs seksa 44
Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 43
Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 5
Skatīt visus komentārus