1971.gadā "Suicide" savu koncertu pieteica kā "pankmūzikas misi". Domājams, ka tā bija pirmā reize, kad kāds izpildītājs sevi nodēvēja par panku.

78 gadu vecumā miris pankmūzikas celmlauzis Alans Vega

Ziņas
2016. gada 18. jūlijā 21:44
78 gadu vecumā miris amerikāņu grupas "Suicide" solists un pankmūzikas celmlauzis Alans Vega.

Vega sestdien nomira miegā, paziņojusi mūziķa ģimene.

Grupa "Suicide" pazīstama ar nihilistiskajiem dziesmu vārdiem un provokatīvajiem koncertiem, kas bieži beidzās ar vardarbību. Vega savulaik izteicās, ka droši vien tikšot nogalināts uzstāšanās laikā.

Pankmūzikas dziedātāja un dzejnieka Henrija Rollinsa paziņojumā Vegas dzīve nodēvēta par "mācību, ko nozīmē patiesi dzīvot mākslai".

Vega, kura īstais vārds ir Alans Bermovics, sāka karjeru kā tēlnieks. Viņš pievērsās mūzikai pēc iepazīšanās ar otru "Suicide" dalībnieku Mārtinu Revu.

"Suicide" pirmais albums 1977.gadā saņēma galvenokārt negatīvas atsauksmes, taču grupa kļuva slavena, pateicoties enerģiskajiem koncertiem, kuros klausītāji mētāja krēslus, pudeles un vienreiz pat cirvi.

1971.gadā "Suicide" savu koncertu pieteica kā "pankmūzikas misi". Domājams, ka tā bija pirmā reize, kad kāds izpildītājs sevi nodēvēja par panku.

"Pirms tam tāda vārda nebija," norādīja Vega. "Taču tas bija tikai attieksmes jautājums. Mēs nesapņojām, ka kādreiz radīsies panku kustība."

No "Suicide" iedvesmojās tādas grupas kā "New Order", "Joy Division" un "The Jesus and Mary Chain".

Grupas cienītāju vidū bija amerikāņu rokmūziķis Brūss Springstīns, kurš ierakstīja "Suicide" dziesmas "Dream Baby Dream" kaverversiju.

"Suicide" nesenākais albums ir "American Supreme", kas iznāca 2002.gadā.

Vega muzicēja līdz mūža galam. Pēdējos gados "Suicide" uzstājās Londonā, Ņujorkā, Parīzē un citās pilsētās.

LETA / Foto: EPA/LETA

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 28
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 13
Hercogienes Ketrīnas māsas Pipas kāzu ceremonija apdraudēta 1
Pievienot komentāru